Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

28. Finał WOŚP. Mławianie pobili rekord - zebrano ponad 130 tysięcy złotych

2020-01-15 12:00:00 (ost. akt: 2020-01-15 12:54:49)

Podziel się:

W niedzielę, 12 stycznia odbył się już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego mieszkańcy Mławy zebrali ponad 130 tys. zł. Tym samym zdobyli największą kwotę w historii naszego miasta i pobili swój rekord.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasło Finału brzmiało: „Wiatr w żagle”. - Lecimy przed siebie, łapiemy ten dobry wiatr, który myślę, że łapaliśmy nawet kilka dni temu. Trochę się te wszystkie nasze żagle napięły, oby złapały pełen wiatr, oby dostały takiej naprawdę wielkiej siły – mówił Jerzy Owsiak. Już od samego rana wolontariusze kwestowali na ulicach naszego miasta i rozdawali tradycyjne naklejki - serduszka.

Mławianie przybyli do I LO całymi rodzinami i chętnie wrzucali datki do puszek. W godzinach przedpołudniowych odbył się turniej Piłki Nożnej Halowej oraz pokaz cięcia wraku pojazdu i pierwszej pomocy. Później przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaśpiewali i zatańczyli uczniowie oraz przedszkolaki z mławskich szkół. W programie znalazł się również trening taekwondo i wspólna zumba. Pomiędzy występami odbywały się licytacje m.in. marcepanowych serc, tortów, poduszek, koców oraz voucherów. Dodatkowo, na wszystkich przybyłych mławian czekały stoiska z rękodziełem, loteria, koło fortuny, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa. Wszystko po to, aby zebrać jak największą kwotę, która pomoże osobom potrzebującym.

W poprzednim roku zbierano na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na ten cel udało się uzbierać kwotę 175 938 717,56 zł. W tym roku pieniądze przeznaczone będą dla dziecięcej medycyny zabiegowej oraz dla zmagającej się z pożarami Australii. W Mławie zebrano 133 166,51 zł (13.01.2020). To bardzo wysoki i rekordowy wynik. Podkreślmy, że w ubiegłym roku zebrano ok. 116 tys. zł. Udało się więc przebić tę kwotę o ponad 15 000 zł. W pobliskich miejscowościach również padły rekordy. W Radzanowie zebrano ponad 28 ,5 tys. zł, a w Iłowie - Osadzie ponad 11,6 tys. zł. Mieszkańcy Szreńska również zaangażowali się w zbiórkę. Udało im się zebrać ponad 30,6 tys. zł. Wstępna, łączna kwota zebranych środków wynosi 115 362 894 zł.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB