Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Łukasz Sikorski z tytułem „Strażaka Miesiąca Października 2019”

2020-01-07 15:00:00 (ost. akt: 2020-01-07 15:03:24)

Podziel się:

Odważny i zdecydowany – taki jest druh Łukasz Sikorski z OSP w Kuczborku. Strażak uratował życie 70-letniemu mężczyźnie. Za swoją postawę otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Października 2019 r.”

Nagrodę wręczył marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
– Strażacy to ludzie, którzy bez względu na okoliczności, zawsze są czujni i gotowi, by w profesjonalny i skuteczny sposób ratować zdrowie, życie i dobytek innych ludzi. Zasługują tym samym na najwyższy szacunek i podziękowanie. Dlatego staramy się co miesiąc spośród strażaków ochotników wyłonić tego, który szczególnie wyróżnił się swoją postawą, zwłaszcza w sytuacji niewynikającej z jego obowiązków. Tak było i tym razem – podkreśla marszałek Adam Struzik.
Druh Łukasz Sikorski na początku października udzielił pomocy nieprzytomnemu 70-letniemu mężczyźnie. Zdarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym w miejscowości Kuczbork-Osada. Starszy mężczyzna stracił przytomność i upadł. Przejeżdżający w pobliżu druh Łukasz Sikorski zatrzymał się i natychmiast podjął czynności resuscytacyjne. Na miejsce zdarzenia przybyli druhowie Daniel Czapliński i Bartłomiej Sikorski, którzy kontynuowali czynności ratownicze i naprzemiennie prowadzili resuscytację również z wykorzystaniem defibrylatora, aż do przyjazdu pogotowia.
Druh Łukasz Sikorski jest członkiem OSP w Kuczborku od trzech lat. Obecnie pełni funkcję sekretarza. Za swoją postawę i determinację w ratowaniu życia drugiego człowieka otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Października 2019 r.” oraz nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2019 Województwa Mazowieckiego”.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dziadek #2845512 | 37.248.*.* 7 sty 2020 22:38

    Brawo wszyscy strażacy OSP i PSP. Na Was zawsze można polegać.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz