Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Mężczyzna zraniony nożem, atak kijem i zakłócanie porządku

2020-01-02 08:00:00 (ost. akt: 2020-01-01 21:46:12)
W tym miejscu doszło do ataku nożem

W tym miejscu doszło do ataku nożem

Podziel się:

Przedświąteczna sobota - 21grudnia - należała do wyjątkowo pracowitych dla mławskiej policji. Oprócz ataku nożem w Łomi w gminie Lipowiec Kościelny funkcjonariusze interweniowali tego dnia jeszcze dwa razy.

Pierwsza sobotnia interwencja miała miejsce w Mławie przy ul. Smolarnia ok. godz. 19.00
Mławscy policjanci, po zgłoszeniu interwencji na ul. Smolarnia w Mławie, zatrzymali 41-letniego, nietrzeźwego mężczyznę (1,90 promila), podejrzanego o pobicie 40-letniego mieszkańca Mławy.
- Jak ustalono, dwaj mężczyźni pili razem alkohol. Doszło między nimi do kłótni. 41-latek zażądał pieniędzy, uderzając pokrzywdzonego mławianina kijem, po czym zabrał mu papierosy. Pokrzywdzony mławianin, z obrażeniami głowy i rąk trafił do szpitala - mówi Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
Zatrzymany 41-talek został osadzony w mławskim areszcie, a jego sprawą zajmuje się mławska komenda policji.


Natomiast ok. godz. 20:30 doszło do sprzeczki dwóch mężczyzn za sklepem w Łomii. Podczas kłótni jeden z nich zranił drugiego nożem. Poszkodowany trafił do mławskiego szpitala. Sprzeczka w Łomi pomiędzy 25- latkiem i 29 - letnim mężczyzną zakończyła się tragicznie. W wyniku ugodzenia nożem, pokrzywdzony w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak już po kilku godzinach został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Z relacji prokuratora wynika, że agresor zadał pokrzywdzonemu co najmniej jeden raz ranę kłutą penetrującą, skutkującą ciężkimi obrażeniami ciała. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanego, który wkrótce usłyszy zarzuty. Prokurator wystąpi tez o tymczasowy areszt.

Ostatnia Interwencja policji miała miejsce ponownie w Mławie. Tym razem przy ul. Chrobrego, około godz. 0.50. -Zgłoszenie dotyczyło zakłócania porządku publicznego. Podczas interwencji policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, zakłócających ład i porządek publiczny. Obaj zostali osadzeni w mławskim areszcie - wyjaśnia Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB