środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

...Trudno mi opisać jak jestem wdzięczny...

2019-12-14 08:20:00 (ost. akt: 2019-12-11 13:11:51)

Podziel się:

„Trudno mi opisać jak jestem wdzięczny, od 9 lat żyłem bez prądu…” – to pierwsze słowa listu do kierownika posterunku w Wieczfni Kościelnej, w którym pan Krzysztof dziękuje za pomoc, jaką otrzymał od dzielnicowego st. sierż. Michała Marata.

Pan Krzysztof mieszka na terenie gminy Dzierzgowo, około kilometra od najbliższych zabudowań. Chory i samotny mężczyzna na co dzień boryka się z wieloma problemami. Jego trudną sytuacją zainteresował się dzielnicowy st. sierż. Michał Marat, który podczas obchodu odwiedził pana Krzysztofa. Okazało się, że w skromnym gospodarstwie domowym brakuje podstawowych rzeczy takich jak prąd i woda. Nie ma zatem ani telewizora, ani lodówki. Brakuje także mebli niezbędnych do codziennego użytku. Dzielnicowy nie był obojętny na ludzką krzywdę. Postanowił działać, aby poprawić byt mieszkańca. Po odbyciu służby zabrał pana Krzysztofa do biura obsługi klienta w Mławie i pomógł mu w załatwieniu wszelkich formalności dotyczących nowego przyłącza. Stara instalacja elektryczna wymagała wymiany. Policjant zorganizował elektryka, wynegocjował dobrą cenę na potrzebne materiały i zapewnił finansowanie przedsięwzięcia z GOPS-u. Na czas pracy elektryka poprosił o pomoc OSP w Dobrogostach, która udostępniła swój agregat prądotwórczy.

Dzięki interwencji dzielnicowego, sytuacja życiowa Pana Krzysztofa znacznie się poprawiła. W jego domu znajduje się już prąd, telewizor, łóżko i kanapa. Ponadto dzielnicowy Michał zorganizował zbiórkę pieniędzy na lodówkę dla samotnego mężczyzny. Wystarczyły jedne odwiedziny, zapał i chęć niesienia pomocy, aby życie pana Krzysztofa stało się łatwiejsze. Mężczyzna jest bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Napisał do dzielnicowego list, w którym podziękował za wsparcie: „Przyszedł do mnie i powiedział, że mi pomoże. Dziękuję bardzo za wszystko.” Służba dzielnicowego jest wyjątkowa i nie da się jej opisać w punktach. To policjant, którego celem jest bezpośrednia pomoc mieszkańcom.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lans #2835677 | 176.103.*.* 14 gru 2019 22:01

    Lans dla gawiedzi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Dziadek #2835635 | 37.7.*.* 14 gru 2019 19:52

    Oby więcej takich policjantów. Gratuluję.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz