Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Kolizja limuzyny rządowej pod Mławą. Autem podróżował wicepremier Gowin

2019-12-11 10:42:26 (ost. akt: 2019-12-11 14:06:41)
Autem podróżował wicepremier rządu Jarosław Gowin

Autem podróżował wicepremier rządu Jarosław Gowin

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Podziel się:

Kilkanaście minut po godzi. 8:00 na DK 7 na wysokości wsi Kuklin (gmina Wieczfnia Kościelna) doszło do kolizji z udziałem limuzyny rządowej. Autem podróżował wicepremer Jarosław Gowin.

Limuzyna rządowa, którą podróżował wicepremier Jarosław Gowin, wzięła udział w kolizji z samochodem ciężarowym.

Prawdopodobnie do zdarzenia doszło podczas manewru wyprzedzania tira przez pojazd Służby Ochrony Państwa.

Kierowcą pojazdu ciężarowego okazał się obywatel Ukrainy. Na miejscu oprócz funkcjonariuszy z mławskiej drogówki pojawił się również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie. kom. Piotr Paluszak.


Zarówno rządowe BMW jak i pojazd ciężarowy poruszały się mławskim odcinek siódemki w stronę Gdańska. Nieoficjalnie wiemy, że właśnie to miasto było celem podróży wicepremiera polskiego rządu.

O kolejnych informacja będziemy informować na bieżąco.

[AKTUALIZACJA]
Po naszej publikacji zadzwonił do nas jeden z Czytelników. Podzielił się z nami swoim spostrzeżeniami. Oto one:
- Wymijałem pojazd rządowy w okolicach Płońska, [Nasz Czytelnik - jechała do Warszawy] który pędził w stronę Gdańska. Miał uruchomione zarówno sygnały świetlne jak i dźwiękowe. Nie zmienia to faktu, że pojazd poruszał się bardzo szybko, a wiadomo że na odcinku od Płońska do Strzegowa siódemka jest remontowana. Natomiast na naszym odcinku stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia - mówi nasz czytelnik.

Mławska policja potwierdza
- Jak ustalono na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki BMW, poruszający się na sygnałach, jako pojazd uprzywilejowany, podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki Man. Podczas tego manewru, kierowca auta osobowego nie zachował ostrożności i otarł się o samochód ciężarowy. Kierowca bmw został ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 6 punktami karnymi. Potwierdzamy, że był to samochód służbowy SOP - mówi Anna Pawłowska, rzecznik prasowy mławskiej komendy policji.


(SZW)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB