Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Dzień aktywnego seniora

2019-11-22 08:20:00 (ost. akt: 2019-11-20 14:56:14)

Podziel się:

Sportowych emocji dla seniorów nie brakowało w piątek 15 listopada, podczas „Dnia Aktywnego Seniora”. Czwartą już edycję imprezy zorganizowała Mławska Hala Sportowa.

Seniorzy z pięciu zespołów rywalizowali w pięciu konkurencjach przygotowanych dla panów jaki i pań. Organizatorzy przygotowali: slalomy sprawnościowe, mini turniej badmintona, mini turniej tenisa stołowego, rzuty do tarczy (dart), rzut piłką do kosza, siłowanie na rękę i przeciąganie liny. Największe emocje wzbudziły slalomy sprawnościowe oraz dwie ostatnie wymienione konkurencje. Kluby z powiatu mławskiego wystawiły swoje drużyny: dwa zespoły z klubu Seniora „Gorące serca” w Lipowcu Kościelnym oraz po jednym z „Milonga” Mława, Związku Emerytów i Rencistów koło w Mławie Wieczynie Młodzi z Wieczfni Kościelnej.

Po kilkugodzinnej rywalizacji sportowej okazało się, że największą liczbę punktów w kategorii panów zebrał klub seniora Związek Emerytów i Rencistów koło w Mławie. Na „medalowym” podium znaleźli się również klub "Milonga" działający przy Miejskim Domu Kultury w Mławie, oraz klub seniora z Wieczfni Kościelnej "Wiecznie Młodzi". W kategorii pań również wypadł najlepiej klub Związek Emerytów i Rencistów koło w Mławie, na drugim miejscu zawody ukończyły panie z klubu seniora Wiecznie Młodzi z Wieczfni Kościelnej, a na najniższym stopniu podium stanęły panie z klubu Milonga. Kiedy przyszedł czas na nagrody nie zapomniano o uhonorowaniu najstarszej seniorki i seniora. Przygotowano też puchar dla zespołu za najlepszą autoprezentację klubu, który otrzymał klub seniora „Milonga”. Po imprezie sportowej kluby seniora uczestniczyły w zabawie tanecznej z poczęstunkiem.

Ostateczne wyniki IV edycji Dnia Aktywnego Seniora:
Panowie:
Związek Emerytów i Rencistów koło w Mławie
Klub Seniora Milonga
Wiecznie Młodzi - Wieczfnia Kościelna

Panie:
Związek Emerytów i Rencistów koło w Mławie
Wiecznie Młodzi - Wieczfnia Kościelna
Klub Seniora Milonga
Gorące Serca I - Lipowiec Kościelny
Gorące Serca II - Lipowiec Kościelny
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB