Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Mobilne pracownie komputerowe dla szkół w naszym powiecie

2019-09-23 11:00:57 (ost. akt: 2019-09-23 10:42:37)

Podziel się:

Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK ogłosiły wyniki konkursu #OSEWyzwania. Do wygrania były mobilne pracownie komputerowe, które jak się okazało trafią także do szkół z naszego powiatu.

W konkursie wzięło udział 1606 szkół z całej Polski. Warunkiem było, aby placówki znajdowały się w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców. Kolejne kryteria, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na ten konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 174 nagrody na podstawie punktów zdobytych przez poszczególne szkoły. W województwie mazowieckim na mobilne pracownie multimedialne może liczyć 125 placówek. W tym gronie znalazły się także cztery szkoły z powiatu mławskiego: LO Radzanów, SP Radzanów, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie i SP w Szreńsku.

Szkoły otrzymają pracownie w roku szkolnym 2019/20. Każda pracownia będzie składała się m.in. aż z 16 laptopów. Dzięki nim uczniowie będą mogli podnosić kompetencje cyfrowe podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.
IP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB