Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Historia dzieje się w Mławie. Podpiszemy Międzynarodowy Manifest Pokoju

2019-08-23 12:46:31 (ost. akt: 2019-08-23 12:56:51)

Podziel się:

Podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą, w naszym mieście zostanie podpisany Międzynarodowy Manifest Pokoju – dokument, w którym przedstawiciele pięciu europejskich państw zaapelują o budowanie pokoju i przyjazne, dobrosąsiedzkie relacje.

Dziś, w piątek 23 sierpnia, tuż po godz. 17.00, na Starym Rynku w Mławie burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski podpisze Międzynarodowy Manifest Pokoju wraz z goszczącymi w naszym mieście przedstawicielami miast partnerskich Mławy – Raseiniai (Republika Litewska), Krivej Palanki (Republika Macedonii Północnej) i Moscufo (Republika Włoska) – oraz zaprzyjaźnionego z nim Viernheim (Republika Federalna Niemiec), z którym umowa partnerska zostanie podpisana tydzień później w Niemczech. Dla Mławy to wydarzenie wręcz historyczne. Poprzez ten akt sygnatariusze zadeklarują wolę podejmowania działań na rzecz budowania pokoju i dobrych wzajemnych relacji oraz zaapelują o to do swoich rodaków.

„Pokój na świecie zbudujemy tylko wtedy, gdy pokój będziemy budować w swoim najbliższym otoczeniu: wśród rodziny, przyjaciół, współpracowników. Budujmy mosty, które nas połączą – nie mury, które będą nas dzieliły. Bądźmy dla siebie życzliwi, wyciągajmy do siebie pomocną dłoń, dbajmy o serdeczną atmosferę w szkołach i miejscach pracy, uśmiechajmy się do siebie na ulicach – i cieszmy się życiem wolnym od stresu i napięć. Problemy rozwiązujmy prowadzącą do porozumienia dyskusją i dialogiem ponad podziałami” – czytamy we fragmencie manifestu.

Zapraszamy wszystkich mławian i osoby goszczące tego dnia w mieście do bycia świadkami tego wyjątkowego momentu! - zaprasza mieszkańców Krzysztof Napierski.
UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB