Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny i zabawa taneczna

2019-08-22 09:30:00 (ost. akt: 2019-08-22 09:05:31)

Podziel się:

W czwartek, 15 sierpnia w stupskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona Msza św. odpustowa. Wieczorem można było potańczyć na zabawie w stylu PRL.

Uroczysta Msza odpustowa rozpoczęła się o godz. 12.00. Zgromadziły się na niej tradycyjnie tłumy wiernych z terenu gminy Stupsk oraz ich goście. Oczywiście na placu przed kościołem nie mogło zabraknąć kolorowych straganów. Jak zwykle królowały na nich smaczne obwarzanki oraz słodkie lizaki. Dzieci wraz z rodzicami z zainteresowaniem oglądały dostępne zabawki i gadżety. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wieczorem na wszystkich czekały kolejne atrakcje. O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna w stylu PRL - „ PRL Party”. Stupska remiza strażacka bardzo szybko zapełniła się mieszkańcami gminy i ich gośćmi, którzy mieli okazję potańczyć w rytmie znanych i lubianych przebojów dyskotekowych zarówno z lat okresu PRL, jak i współczesnych. Dla przybyłych miłośników tańca grał zespół Agnes. Organizatorem zabawy tanecznej było Stowarzyszenie Aktywna Gmina Stupsk.
SW
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB