Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Znani Mławianie w miejskim parku

2019-08-19 08:34:26 (ost. akt: 2019-08-19 08:37:36)
Jutro (wtorek) o godz. 17.00 w mławskim parku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Poczytajmy, posłuchajmy”. Jego tematem będą „Znani Mławianie w literaturze”

Jutro (wtorek) o godz. 17.00 w mławskim parku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Poczytajmy, posłuchajmy”. Jego tematem będą „Znani Mławianie w literaturze”

Autor zdjęcia: UMM

Podziel się:

W najbliższy wtorek (13 sierpnia) o godz. 17.00 w mławskim parku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Poczytajmy, posłuchajmy”. Jego tematem będą „Znani Mławianie w literaturze”. O ludziach, którzy rozsławili nasze miasto, przeczytają Dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie Barbara Zaborowska oraz Dorota Klimek.

Podczas spotkania z literaturą czytana będzie książka „Intelligere Omnia” poświęcona Tadeuszowi Korzybskiemu, urodzonemu w Mławie biochemikowi, który zasłynął jako wynalazca polskiej penicyliny. Książka ta jest pracą zbiorową, wydaną w 2016 r. pod redakcją Doroty Klimek, Ewy Katarzyny Luks, Barbary Zaborowskiej, Beaty Magdalińskiej oraz Włodzimierza Luksa.

Drugą książką, jaka zostanie odczytana podczas wtorkowego spotkania, będzie publikacja „Zatrzymane chwile: o Hannie Rudzkiej-Cybisowej”, napisana pod redakcją Ewy Katarzyny Luks, Barbary Zaborowskiej oraz Urszuli Koźlakiewicz. Jest ona poświęcona Hannie Rudzkiej-Cybis, polskiej malarce pochodzącej z Mławy, przedstawicielce kapizmu, pierwszej kobiecie na stanowisku profesorskim na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

(MP /UMM)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB