Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Koncert pieśni legionowych i ułańskich „Póki Polska żyje w nas…”

2019-08-16 16:09:02 (ost. akt: 2019-08-16 12:16:48)
Mławianie byli zachwyceni występem zespołu „Sonanto”

Mławianie byli zachwyceni występem zespołu „Sonanto”

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Podziel się:

Druga cześć obchodów Święta Wojska Polskiego przeniosła się na parkową estradę. Tam dla licznie zgromadzonej publiczności koncert pieśni legionowych i ułańskich „Póki Polska żyje w nas…” dał zespołu wokalno-aktorski „Sonanto”.

O godz. 17.00 na estradzie w miejskim parku pojawiło się wielu mieszkańców Mławy. Zgromadzeni przybyli na drugą cześć obchodów Święta Wojska Polskiego. Całe rodziny zbierały się aby wysłuchać koncertu pieśni legionowych i ułańskich „Póki Polska żyje w nas…”. Na scenie dla mieszkańców naszego miasta wystąpił zespół wokalno-aktorski „Sonanto”.

- Przyszedł tu wraz ze swoimi dziećmi, bo jestem zdania, że patriotyzmu należy uczyć od najmłodszych lat. Ja osobiście od najmłodszych lat przekazuję miłość do Ojczyzny swoim dzieciom - powiedział pan Wojciech z Mławy, który na koncert przybył ze swoimi córkami.(IP)

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. – obecnie tworzy go kilkanaścioro wokalistów, śpiewających aktorów oraz instrumentalistów. Członkami naszego zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie czy Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej – wśród nich aktorzy teatrów muzycznych a także profesjonalni instrumentaliści.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB