Czwartek, 8 czerwca 2023. Imieniny Ady, Celii, Medarda

Ksiądz pedofil ze Szreńska nie żyje [AKTUALIZACJA]

2019-06-16 00:32:04 (ost. akt: 2019-06-16 22:41:00)

Podziel się:

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że dziś późnym popołudniem (sobota, 14 czerwca) zmarł Piotr B. były proboszcz ze Szreńska, który zeszłym roku został skazany nieprawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Lipnie na łączną karę dwóch lat pozbawienia wolności za popełnienie czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią. Informację potwierdza komunikat na stronie diecezji płockiej.

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Decyzja była spowodowana tym, że ksiądz sam zgłosił się do biskupa i przyznał się do popełnienia czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią. W związku z tym był zmuszony do niezwłocznego opuszczenia swojej parafii.

Jedna sprawa dotyczyła okresu, gdy był proboszczem w Skępem, druga – proboszczem w Szreńsku
W 2018 roku ksiądz Piotr B. został skazany nieprawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Lipnie na łączną karę dwóch lat pozbawienia wolności. Stan zdrowia księdza już w 2017 r. był bardzo ciężki. Potwierdza to jego nieobecność podczas pierwszej zaplanowanej rozprawy sądowej. Dziś dowiadujemy się, że nie żyje.

Informacjęo śmieci księdza Piotra B.,, którą podaliśmy jako pierwsi, potwierdza dzisiejszy wpis na stronie diecezji płockiej.

Oto jego treść: "
15 czewca opatrzony sakramentami świętymi zmarł, po ciężkiej chorobie, ks. Piotr Brzezik. W póżniejszym terminie podamy datę pogrzebu. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego ks. Piotra. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen"
(IP)

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. katolik #2749317 | 46.170.*.* 19 cze 2019 08:36

  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. matka #2749293 | 37.47.*.* 19 cze 2019 07:33

   Masz rację. Znam nauczyciela, w którym zakochała się gimnazjalistka , chłopak prowadził również zespól muzyczny przy parafii. Dziewczynka wyzywająco ubrana, namolna, nachodząca nauczyciela w jego domu, pod byle pretekstem- chłopak uległ „pokusie”- do stosunku nie doszło, ale uległ. Macie rację powinien pogonić pannę, ale hormony zadziałały i uległ. Po całym zajściu chłopak odprawił pannę, zrezygnował z prowadzenia zespołu i zrezygnował z pracy w szkole. Dziewczyna w akcie rozpaczy, że została „porzucona przez ukochanego” zgotowała mu piekło na ziemi. W sądzie w raz ze swoimi rodzicami zalewała się łzami, łkała ,jak to została straszliwie skrzywdzona, jak boi się mężczyzn itd.Chłopak wylądował w zakładzie psychiatrycznym, chciał popełnić samobójstwo, dostał wyrok karny. Natomiast „skrzywdzone dziecko” miewa się świetnie, nocne dyskoteki, polowanie na kolejnego przystojnego nauczyciela, księdza itd.Dlaczego o tym piszę, ponieważ nie zawsze wszystko jest takie , na jakie wygląda. Dlatego warto powstrzymać się z obelgami, osądami do czasu prawomocnego wyroku sądu. Mam też prośbę dajmy Rodzinie księdza spokojnie przeżyć żałobę i pogrzeb- zamiast rzucać kamieniami i obelgami zmów modlitwę za księdza i skrzywdzone dzieciaki. Dla nich wszystkich to bardzo trudny czas , potrzebują ciszy i wsparcia, a nie jazgotu na forach internetowych. Pozdrawiam i dziękuję.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)