środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Prace archeologiczne na trasie Napierki - Płońsk spowolnią budowę „siódemki”

2019-06-10 08:33:16 (ost. akt: 2019-06-10 11:16:47)

Podziel się:

W piątek, 7 czerwca podpisana została umowa wykonawcza na ratownicze badania archeologiczne wraz z opracowaniem wyników tych badań na stanowiskach archeologicznych znajdujących się na trasie drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki – Płońsk.

Badania zostaną przeprowadzone na 40 - arowych stanowiskach w ośmiu miejscowościach. W tym gronie znajdzie się: Pepłowo, Nowa Wieś, Wola Dłużniewska, Dłużniewo, Ćwiklinek, Cieciórki, Mdzewo i Kuklin. W zależności od stanowiska, wykopaliska potrwają od 15 do 20 dni. Po zakończeniu badań, archeolodzy przez okres 12 miesięcy będą opracowywali wyniki.

Wykonawcą prac archeologicznych będzie konsorcjum firm: APB THOR Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Poznaniu i Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska z siedzibą w Zielonej Górze. Maksymalny koszt badań przewidziano na 36,1 tys. zł brutto.
 
Umowa wykonawcza została zawarta na podstawie umowy ramowej. Oznacza to, że we wcześniejszym przetargu wyłoniono kilku wykonawców, z którymi zawarto umowę ramową na wykonywanie archeologicznych badań wykopaliskowych, które mogą wystąpić w trakcie prowadzenia prac budowlanych.


W umowie określono proponowane przez wykonawcę stawki wynagrodzenia, ramowy czas na prowadzenie badań wykopaliskowych, a także opracowanie wyników badań. Gdy pojawi się potrzeba wykonania badań archeologicznych, zawierana jest umowa wykonawcza z jednym wykonawcą wyłonionym spośród tych, którzy podpisali umowę ramową. Umowa ramowa na wykonywanie badań archeologicznych ma na celu skrócenie procedury wyłaniania wykonawcy wykopalisk podczas trwania budowy. Wyłonienie wykonawcy wykopalisk w oparciu o umowę ramową to kilka dni.

Budowa drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk to inwestycja obejmująca budowę 71 km drogi S7.  Zadanie zostało podzielone na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Obecnie toczy się procedura uzyskiwania decyzji ZRID.
(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. https://procredito.pl/oferta/659-kredyty-pozy #2770651 | 213.92.*.* 1 sie 2019 12:23

    https://procredito.pl/oferta/659-kredyty -pozyczki-plonsk

    ! - + odpowiedz na ten komentarz