środa, 19 czerwca 2024. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wędkarz z Mławy utonął na jeziorze Dąbrówno

2019-06-01 21:32:48 (ost. akt: 2019-06-01 21:37:36)
Strażacy szybko wydobyli ciało wędkarza, ale nie udało się jego uratować

Strażacy szybko wydobyli ciało wędkarza, ale nie udało się jego uratować

Autor zdjęcia: Nadesłane

Podziel się:

Dziś, czerwca doszło do tragedii na jeziorze Dąbrowa Wielka. Podczas połowów na utopił się wędkarz z Mławy.

Nieznane są przyczyny tragicznego zdarzenia na jeziorze Dąbrowa Wielka. W okolicach miejscowości Leszcz (gmina Dąbrówno) prawdopodobnie z łodzi wiosłowej wypadł wędkarz. Strażacy wydobyli ciało mężczyzny w wieku około 70 lat. Wędkarz był członkiem Koła PZW Mława .


Według świadków zdarzenia dwaj wędkarze na jeziorze Dąbrowa Wielka wędkowali z łodzi kilkadziesiąt metrów od brzegu. W pewnym momencie jeden z wędkarzy stracił równowagę i wpadł do wody. Drugi skoczył koledze na pomoc, ale nie zdołał wyciągnąć kolegi z wody. W miejscu zdarzenia jezioro ma głębokość do dwóch metrów. Niestety nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że wędkarzowi nie udało się pomóc.

Wstępnie ustalono, że jeden z wędkujących zasłabł i wpadł do wody. Złapał się łódki, z której wypadł, a drugi z wędkarzy wyruszył wpław do brzegu by wezwać pomoc. W tym czasie widzący zdarzenie wędkarz z łódki obok podpłynął do miejsca zdarzenia, wyciągnął poszkodowanego i przetransportował w stronę linii brzegowej.

Na miejsce zdarzenia szybko wezwani zostali strażacy z Dąbrówna oraz specjalistyczna grupa płetwonurków z Ostródy. Strażacy ochotnicy z Dąbrówna szybko dotarli na miejsce zdarzenia, ale pomocy poszkodowanemu wędkarzowi udzielali na brzegu. Podjęta została próba resuscytacji kilkudziesięcioletniego mężczyzny. Niestety bez powodzenia. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.

(IP, GO)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia21 #2744050 | 82.160.*.* 8 cze 2019 08:15

    Uwaga Strona tylko dla pełnoletnich!! +18 : www.wyspakobiet.eu

    ! - + odpowiedz na ten komentarz