Poniedziałek, 17 czerwca 2024. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Padł nowy rekord na IX Zlocie Foczek i Morsów. 201 osób wzięło udział w morsowaniu

2019-02-17 11:58:53 (ost. akt: 2019-02-18 20:17:28)
201 foczek i morsów to nowy rekord zlotu

201 foczek i morsów to nowy rekord zlotu

Podziel się:

201 osób wzięło udział w sobotnim, 16 luty, IX Zlocie Foczek i Morsów. Tym samym pobito zeszłoroczny rekord [153 osoby]. Zadowolenia z frekwencji nie krył Piotr Olszewski, dyrektor GOKiS w Iłowie, radny powiatu działdowskiego i inicjator zlotu, który jak zwykle zachęca wszystkich do morsowania i już dziś zaprasza wszystkich do udziału w kolejnym dziesiątym zlocie.

W IX Zlocie Foczek i Morsów na mławskim Zalewie Ruda wzięli miłośnicy morsowania z Działdowa, Iłowa, Mławy, Ciechanowa, Lidzbarka i wielu, wielu innych miast z całego kraju.

Po odliczaniu uczestników sobotniego morsowania została przeprowadzona profesjonalna rozgrzewka. Tak przygotowane morsy i foczki, w sumie było ich 201, weszły do zimnej wody Zalewu Ruda. Tym samym pobito rekord z roku 2018, kiedy to w wodzie pojawiło się 153 osoby. Po kilkudziesięciu minutowym morsowaniu i ponownej rozgrzewce, która jest tak samo ważna jak ta przed wejściem do wody, rozpoczęło się wręczanie dyplomów i pucharów. Wszystkie dzieci biorące udział w morsowaniu otrzymały upominki dyplomy ufundowane przez powiat działdowski i gminę Iłowo - Osada.

Puchar Przechodni dla najliczniejszej grupy foczek i morsów ufundowała rada powiatu działdowskiego, a otrzymała ją ekipa z Ciechanowa. Oczywiście nie zabrakło nagród i pucharów indywidualnych. Najmłodsza foczką okazała sie 7-letnia Gabrysia Miecznikowska z Mławy, a najmłodszym morsem 3-letni Filip Kaczerski z Iłowa Osady. Najstarsza foczką została 70-letnia Ewa Chojnacka z Ciechanowa, a najstarszym morsem 72-letni Marek Smerdel z Działdowa.

- Za dwa dni skończę 70 lat, ale jestem bardzo aktywna. Nie tylko morsuję, ale biegam, jeżdżę na rowerze i rolkach. Lubie aktywnie spędzać czas i zachęcam do tego wszystkich, zwłaszcza młodzież - powiedziała pani Ewa z Ciechanowa, najstarsza foczka IX zlotu.
Medale dla wszystkich uczestników i puchary dla najstarszych i najmłodszych foczek i morsów ufundowała starosta powiatu działdowskiego.
Natomiast wójt gminy Iłowo - Osada ufundował gorący poczęstunek z ogniska i grilla, dyplomy, nagrody, a także okolicznościowe przypinki.

- Cieszę się z takiej frekwencji i z nowego rekordu. Jeśli chcesz stale morsować, to musisz chociaż spróbować. Morsuj z nami, my serdecznie zapraszamy - powiedział zapraszając na kolejny zlot nad Zalewe Ruda, Piotr Olszewski, dyrektor GOKiS Iłowo.

(SZW)


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczestnik #2684253 | 178.235.*.* 19 lut 2019 11:07

    Dzięki za fajną imprezę Działdowskiej Radzie Powiatu Wóójtowi Iłowa i gokisowi, było super :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz