Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

[U sąsiadów] 200 tys. za wskazanie sprawców morderstwa w Lidzbarku

2018-11-22 09:30:00 (ost. akt: 2018-11-22 09:27:39)
Za wskazanie zabójców wyznaczono nagrody 200 tys. zł.

Za wskazanie zabójców wyznaczono nagrody 200 tys. zł.

Podziel się:

200 tysięcy złotych to wysokość nagrody od anonimowego darczyńcy za wskazanie osób, które pomogą we wskazaniu sprawców rabunku i zabójstwa biznesmena z Lidzbarka. Do brutalnego napadu rabunkowego doszło w nocy w poniedziałek 2 lipca.

Do napadu rabunkowego na jeden z domów jednorodzinnych w Lidzbarku doszło w nocy w poniedziałek 2 lipca.
— Pomiędzy godziną 0:30 a 3:20 — precyzowała wówczas Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. — Jedna z osób poszkodowanych nie żyje. To 63-letni mężczyzna.
Jak się okazało był to Paweł Ż., lokalny biznesmen z Lidzbarka. Jak ustaliła działdowska prokuratura, do domu państwa Ż. weszli zamaskowani sprawcy. Wcześniej udało im się sforsować zabezpieczenia i włamać do budynku. Następnie skrępowali pokrzywdzonych 63-letniego mężczyznę i 61-letnią kobietę. Zabrali z ich domu wartościowe przedmioty. W trakcie używania przemocy wobec mężczyzny doznał on poważnych obrażeń ciała, a następnie zmarł.

Z przeprowadzonego dotychczas śledztwa [obecnie prowadzi je prokuratura okręgowa w Elblągu - przyp.red] wynika, że sprawcy pod osłoną nocy weszli do domu lokalnego biznesmena i jego żony. Napastnicy obezwładnili i skrępowali parę, a następnie ukradli biżuterię o wartości ponad 60.000 złotych. W trakcie tego zdarzenia obezwładniony przez sprawców pokrzywdzony zmarł.


Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, technik kryminalistyki oraz eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci wykonując oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych. Ponadto zabezpieczono monitoring miejski, a także z dróg prowadzących do miejsca popełnienia przestępstwa. Nadal trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

Osoby posiadające informacje na temat powyższego zdarzenia prosimy o kontakt telefoniczny z olsztyńską Policją pod nr 89 522 55 40 lub nr 112, albo o stawiennictwo w najbliższej jednostce policji. Dla osób posiadających informacje, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania sprawców tego zdarzenia, anonimowy darczyńca [dane zastrzeżone dla udzielającego informacji - przyp.red] wyznaczył nagrodę w wysokości 200.000 zł.

RAMKA:
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB