Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Tak świętowali w Wiśniewie

2017-11-14 13:56:28 (ost. akt: 2017-11-14 14:16:10)

Autor zdjęcia: SP Wiśniewo

Podziel się:

W dniu 14 listopada 2017 w Szkole Podstawowej w Wiśniewie obchodzono uroczyście Święto Niepodległości.

Na uroczystości zjawili się Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy wraz z gronem pedagogicznym. Wśród gości specjalnych znaleźli się m. in. Wójt Gminy Wiśniewo- Pan Zbigniew Kleniewski, Pełnomocnik ds. oświaty w Gminie Wiśniewo- Pan Marek Chlastosz, Przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Ciechanowie, Starszy Wizytator- Pani Teresa Nowotczyńska- Boczek, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie- Pani Anna Wtulich oraz Dyrektorowie wszystkich Szkół Podstawowych.

Uroczystość otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, Pan Grzegorz Woźniak, który swoim przemówieniem zaprosił wszystkich na występ Zespołu Żywioły Art z koncertem pt.: „HARCERSKIE NUTY NIEPODLEGŁOŚCI”, który zaprezentował znane pieśni patriotyczne w wyjątkowych aranżacjach. Program złożony jest z pieśni niepodległościowych począwszy od Powstania Styczniowego, aż po współczesne inspiracje muzyczne historią powstań. Każda z pieśni została zaaranżowana w rockowo- jazzowo- folkowym klimacie, co powoduje niepowtarzalne wrażenia muzyczne wynikające z połączenia tradycyjnych znanych utworów z wyjątkowymi interpretacjami muzycznymi, przeplatane krótkimi faktami z genezy historii prezentowanego utworu.

Po występie głos zabrał Pan Wójt, który w krótkich słowach życzył dzieciom i wszystkim zebranym Gościom WOLNOŚCI.

Występ cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ Publiczność mogła śpiewać utwory razem z Zespołem, do czego zachęcał Pan Piotr Rzeczkowski- jeden z twórców Zespołu Żywioły Art.

UG Wiśniewo


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB