środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Był pijany i nie miał uprawnień do kierowania. Staranował bramę

2017-10-24 12:28:03 (ost. akt: 2017-10-24 12:30:36)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Pijany i z zakazem kierowania staranował bramę. Został zatrzymany. Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego, który wjechał na teren firmy w miejscowości Dunaj i po interwencji ochrony staranował zamkniętą bramę.

Podejrzany to 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego, został zatrzymany chwilę po zgłoszeniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, o godz. 19:15. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Seat Alhambra wjechał przez otwartą bramę na teren firmy, uszkodził kilka plastikowych pojemników po czym wyjechał, taranując zamkniętą bramę. Policję powiadomił pracownik ochrony. Mężczyznę zatrzymano chwilę po zgłoszeniu, na terenie gm. Stupsk, to 55 – letni Janusz O., mieszkaniec pow. mławskiego. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu a ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został osadzony w mławskim areszcie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z kodeksem karnym art. 178 a § 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (…) albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB