środa, 19 czerwca 2024. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Największym zagrożeniem pijani kierowcy

2017-10-17 13:11:57 (ost. akt: 2017-10-17 13:14:05)

Podziel się:

- Stan bezpieczeństwa się poprawia. Jest mniej przestępstw, postępowań i mandatów. Największym zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący i nadmierna prędkość – mówiła na ostatniej sesji kierownik posterunku w Szreńsku Magdalena Cieślak.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Analizę bezpieczeństwa i zagrożeń występujących na terenie gminy na sesji w piątek 29 września zaprezentowała kierownik posterunku. Dane dotyczyły bieżącego roku.

- Do dnia dzisiejszego w posterunku policji w Szreńsku wszczętych zostało 45 postępowań karnych, z czego tylko 18 zaistniało na terenie gminy Szreńsk (pod szreński posterunek podlega także gmina Radzanów – red.). Są to przede wszystkim postępowania dotyczące nietrzeźwych kierujących. Dochodzi również do znęcań w rodzinie, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Doszło także do jednej kradzieży mienia i jednej kradzieży z włamaniem – powiedziała Magdalena Cieślak.

Jak poinformowała, w porównywalnym okresie ubiegłego roku wszczętych zostało 57 postępowań, w tym 33 na terenie gminy Szreńsk. W 2017 r. policjanci ze szreńskiego posterunku wylegitymowali 3217 osób, przeprowadzili 320 interwencji, w tym 260 publicznych i 60 domowych, w trakcie których sporządzono 10 niebieskich kart. Nałożono 468 mandatów karnych na terenie dwóch gmin. W gminie Szreńsk było ich 130. Poza tym pouczono 484 osoby, ujawniono 4 osoby poszukiwane i zatrzymano 32 nietrzeźwych, prowadzących zarówno pojazdy mechaniczne, jak i rowery.

Ponadto funkcjonariusze do wytrzeźwienia zatrzymali 21 osób. Na terenie gminy doszło do 18 kolizji i 4 wypadków drogowych, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym. - Nie ma kradzieży samochodów. Stan bezpieczeństwa się poprawia. Jest mniej przestępstw, postępowań i mandatów. Największym zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący i nadmierna prędkość – podsumowała Magdalena Cieślak.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB