Poniedziałek, 25 października 2021. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Gdzie pracują miejscy radni?

2017-10-06 18:00:00 (ost. akt: 2017-10-05 14:55:46)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Dla wybranych przez lokalne społeczeństwo radnych, praca w radzie miasta jest niejako zajęciem dodatkowym. Poza nim mają oni swoją pracę, jak większość z nas. Gdzie są zatrudnieni miejscy radni?

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Miejscy radni za sprawowanie swojego mandatu otrzymują dietę. Jednak bycie radnym to nie zawód, a zatem dieta nie powinna być traktowana jako miesięczne wynagrodzenie. Środki z diety powinny być przeznaczane właśnie na działalność związaną ze sprawowaniem mandatu, na przykład na zakup paliwa w celu dojechania na spotkanie z mieszkańcami.

Gdzie pracują nasi radni? Wielu z nich jest zatrudnionych w jednostkach podlegających bezpośrednio samorządowi powiatowemu bądź miejskiemu. Tu warto dodać, że przepisy zabraniają łączenia pewnych funkcji. Osoba wybrana na radnego nie może być zatrudniona w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy.

Kierownicy
i zastępcy

Wśród radnych miejskich pełniących zawodowo funkcje kierownicze w samorządzie oraz innych jednostkach należy wymienić Waldemara Borowskiego (dyrektor wydziału komunikacji w starostwie), Michała Pola (kierownik KRUS w Mławie), Joannę Tańską (dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia – jednostka podległa powiatowi) i Janusza Wiśniewskiego (dyrektor wydziału infrastruktury w starostwie). Poza tym zastępcą dyrektora w Zakładzie Usług Wodnych w Mławie jest radny Jerzy Rakowski, a w tej samej jednostce jako kierownik działu służb pracowniczych zatrudniony jest radny Janusz Wojnarowski. Z kolei Jacek Sych pełni funkcję zastępcy kierownika USC w Urzędzie Gminy w Grudusku.

Nauczyciele
i emeryci

Wśród miejskich radnych jest też sporo nauczycieli. Pedagogami są: Monika Brzozowska, Arkadiusz Dłubisz, Waldemar Łaszczych, Michał Nowakowski i Halina Pszczółkowska.

W radzie miasta mamy też emerytów. Są to: Krzysztof Wasiłowski, Henryk Kacprzak i Elżbieta Rzodkiewicz. Są też osoby prowadzące działalność gospodarczą. Do takich należą Dariusz Dużmański i Lech Prejs. A przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok pracuje jako kurator sądowy. Z kolei radny Jarosław Zadrożny jest zatrudniony w Polskich Kolejach Państwowych, a Marian Wilamowski – jako kontroler serwisant w firmie obsługującej strefę płatnego parkowania w Mławie.

Natomiast przewodniczący komisji rewizyjnej Ryszard Prusinowski pracuje w podległej ratuszowi jednostce – Centrum Usług Wspólnych, gdzie jest specjalistą ds. remontów i bhp. Tu warto dodać, że poprzez działalność komisji rewizyjnej rada gminy kontroluje działalność burmistrza oraz jednostek organizacyjnych samorządu miejskiego.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2349762 | 178.36.*.* 13 paź 2017 08:50

    To, to jeszcze mało, a jakby dodał członków rodziny tych RADNYCH BEZRADNYCH pracujących w jednostkach samorządowych i jednostkach im podległych, to dopiero byłby piękny obraz Mławy, wtedy okazałoby się, że w tym mieście rządzi i podejmuje kluczowe decyzje garstka wybrańców

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ela #2345506 | 188.146.*.* 7 paź 2017 09:55

    Czas na zmiany.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)