Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Mieszkańcy: chcemy oświetlenia. Ratusz: najpierw kanalizacja

2017-08-13 13:08:04 (ost. akt: 2017-08-13 13:16:00)
- Nam chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa – mówią mieszkańcy ul. Wysokiej

- Nam chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa – mówią mieszkańcy ul. Wysokiej

Podziel się:

Mieszkańcy bloków przy ul. Wysokiej domagają się instalacji oświetlenia ulicznego. Ratusz odpowiada: najpierw kanalizacja sanitarna, a potem lampy.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

W działanie na rzecz instalacji oświetlenia ulicznego zaangażował się m.in. pan Roman Kordulewski, mieszkający w bloku nr 17. To on w tej sprawie skontaktował się z redakcją „Kuriera Mławskiego”. Jego nazwisko też widnieje w korespondencji kierowanej to urzędu miasta.

Pisma w tej sprawie ratusz otrzymywał dwa razy: w roku 2015 i 2017. Swoje podpisy złożyli pod nimi także niektórzy mieszkańcy bloków: 13, 15, 17 i 19. W 2015 r. ratuszowi urzędnicy odpisywali, że prośba mieszkańców zostanie rozpatrzona przy sporządzaniu budżetu na rok 2016.

Z kolei w najnowszej, tegorocznej korespondencji mieszkańcy zwrócili się do burmistrza o zabezpieczenie środków finansowych z nadwyżki budżetowej na wybudowanie oświetlenia ulicznego. Zwrócono uwagę, że na ich osiedlu jest 7 budynków wielorodzinnych, które nie posiadają takiego oświetlenia. „W ostatnim czasie były włamania do samochodów na parkingu, który również jest nieoświetlony, co może poświadczyć wiele zgłoszeń do Komendy Powiatowej Policji w Mławie” - napisali autorzy pisma skierowanego do urzędu miasta.

Ratuszowi urzędnicy tym razem odpisali, że prośba mieszkańców będzie rozpatrywana przy podziale nadwyżki za rok 2016 lub przy opracowywaniu budżetu na rok 2018. Tymczasem nadwyżka została już podzielona, a inwestycji w tegorocznym budżecie nie ma.

Chodzi
o bezpieczeństwo

- Nam chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa. Przecież ciemno robi się coraz wcześniej. A tu przecież są sklepy, dzieci wracają ze szkoły. Jedynie co zrobił ratusz w kwestii poprawy bezpieczeństwa, to montaż progów zwalniających – mówi pan Roman Kordulewski.

W podobnym tonie wypowiada się także właściciel pobliskiego sklepu. - Tu jest duży ruch samochodowy. W tej chwili nie ma problemu, bo późno robi się ciemno, ale w sezonie jesienno-zimowym już tak nie będzie. A przecież ludzie wracają z pracy popołudniami– mówi pan Michał.

Zapytana o tę sprawę rzecznik ratusza Magdalena Grzywacz przypomina, że urząd ma opracowaną dokumentację projektową kompletnej budowy trzech ulic: Wysokiej, Łojewskiego i Witwickiego. Jednak na oświetlenie mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać. - W najbliższym czasie w tych ulicach będzie budowana kanalizacja sanitarna. Chcemy najpierw wykonać właśnie to zadanie, na które miasto otrzymało dofinansowanie – informuje Magdalena Grzywacz. Dopiero później na dwóch ulicach ma pojawić się oświetlenie (na ul. Łojewskiego zostało zainstalowane wcześniej) oraz nawierzchnie asfaltowe. - Proponowana kolejność pozwoli nam uniknąć ewentualnych kolizji sieci – dodaje urzędniczka.

Konkretnego terminu wykonania inwestycji nie podaje. Przypomina natomiast o inwestycjach w innych częściach miasta. - Warto wspomnieć, że w latach 2015 - 2016 miasto zrealizowało 14 projektów związanych z budową oświetlenia, o łącznej wartości około 600 tys. zł. Na terenie miasta stanęło 96 nowych lamp – dodaje nasza rozmówczyni.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Michal #2310697 | 93.105.*.* 20 sie 2017 23:53

    Kolizja to byla by jesli najpierw powstala nawierzchnia a potem dopiero oswietlenie. A tu jest wniosek najpierw o oswietlenie wiec powyzsza odpowiedz ratusza jest niezasadna i nie wnosi nic do problemu zglaszanego przez mieszkancow.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz