Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Mieszkamy jak na placu budowy

2017-03-26 08:15:23 (ost. akt: 2017-03-24 12:17:05)

Podziel się:

Ulica Srebrna wygląda fatalnie. Bardzo wiekowy już asfalt w niektórych miejscach „miesza się” z piaskiem i błotem. Kiedy padają deszcze tworzą się tu spore kałuże. Uciążliwe są także, zarówno dla pieszych, jak i kierowców nierówności i dziury.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Według jednego z mieszkańców Zdzisława Kupniewskiego stan drogi pogorszyły jeszcze ostatnio prowadzone na jednym z odcinków prace. Otóż na zlecenie ratusza kładziono tu kanalizację deszczową. - Roboty zaczęto jesienią ubiegłego roku. Jedna z firm zostawiła po sobie jeszcze gorszy stan niż wcześniej. Dostaliśmy pisma od burmistrza, z informacją, że droga ma być w całości, razem z remontem nawierzchni i budową chodników, wykonana do 2018 r. Ale przecież tu nikt nie prowadzi żadnych prac. W takim tempie nie zdążą tego zrobić – mówi Zdzisław Kupniewski. O modernizację ulicy Srebrnej dziennikarz „Kuriera” zapytał rzecznik Urzędu Miasta w Mławie Magdalenę Grzywacz.

Ratusz: zdążymy
do 2018 r.

- Prace związane z kompleksową przebudową ulicy Srebrnej rozpoczęły się w 2016 r. Obejmują one budowę odwodnienia i nawierzchni jezdni oraz chodnika po obu jej stronach. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych z Mławy, z którym miasto podpisało umowę o wartości 610 tys. 923 zł – mówi Magdalena Grzywacz. Nasza rozmówczyni przypomina, że z budżetu 2016 roku na realizację prac w ul. Srebrnej miasto wydało 100 tys. zł, w tym roku na ten cel przeznacza 400 tys. zł, a pozostała kwota ma być wydatkowana w 2018 roku. - Zgodnie z harmonogramem prace mają zakończyć się 30 czerwca 2018 roku – zaznacza rzecznik magistratu.

Grzywacz tłumaczy, że w trakcie budowy kanalizacji odwodnieniowej okazało się, że w złym stanie jest także sieć wodociągowa. W związku z tym samorząd miejski wprowadził do tegorocznego budżetu kolejne zadanie – budowę wodociągu w ul. Srebrnej, którą należy wykonać przed budową nawierzchni. - Jesteśmy więc przed kolejną przebudową instalacji podziemnych. Przetarg na budowę wodociągu będzie rozstrzygnięty w kwietniu br., a prace z tym związane mają potrwać do końca czerwca br. Ulica Srebrna jest placem budowy. Czytelników „Nowego Kuriera Mławskiego” prosimy o cierpliwość i zrozumienie sytuacji. O przeprowadzenie gruntownego remontu wnioskowali mieszkańcy domów przy ul. Srebrnej. Z pewnością wszyscy docenimy efekty prowadzonych obecnie prac w przyszłym roku – dodaje rzecznik urzędu.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2210339 | 178.36.*.* 27 mar 2017 15:55

    PRDI i wszystko jasne

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Koszałek-opałek #2209886 | 77.253.*.* 26 mar 2017 21:50

    I znowu te bełkotanie "....prosimy o cierpliwość i zrozumienie sytuacji".

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz