Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Mława. Nowa „siódemka” – szukają wykonawców

2017-01-05 09:02:00 (ost. akt: 2017-01-05 09:06:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GDDKiA

Podziel się:

Na mławski odcinek ekspresowej siódemki czekamy już dość długo. Wygląda na to, że wszystko zmierza ku budowie. Inwestor (z GDDKiA) przystąpił do procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawców na projekt i budowę nowej trasy.

- Do wykonawców wysłano zaproszenia do składania ofert cenowych. Wszystkich osiemnastu wykonawców, którzy w pierwszym etapie postępowania przetargowego złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu spełniło postawione przez zamawiającego wymagania. W drugim etapie przetargu zostały wysłane do nich zaproszenia do składania ofert cenowych. Oferenci będą mieli czas do 21 lutego 2017 r. - informuje Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej olsztyńskiego oddziału z GDDKiA.

Szybszej budowie może sprzyjać fakt, że wśród trzech kryteriów oceny ofert przyjętych przez zamawiającego jest termin wykonania. Bierze się jeszcze pod uwagę cenę oraz okres gwarancji.
- Wykonawca (...) będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Przewidywany termin podpisania umowy na realizację to połowa roku – dodaje rzecznik.

Pierwszym z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA będzie odcinek Napierki – Mława. Całą inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., a zakończenie najwcześniej w IV kwartale 2020 r.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB