Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Podwyżek w szkołach nie będzie

2016-11-11 18:47:41 (ost. akt: 2016-11-11 18:51:50)
- Nie było jednoznacznej odpowiedzi na pismo od pracowników - zaznaczył radny Tomasz Chodubski

- Nie było jednoznacznej odpowiedzi na pismo od pracowników - zaznaczył radny Tomasz Chodubski

Podziel się:

Pismo z prośbą o podwyżki pracownicy administracji i obsługi szkół prowadzonych przez powiat mławski złożyli jeszcze w lutym b.r. Podczas ostatniej sesji rady powiatu mławskiego starosta Włodzimierz Wojnarowski poinformował, że na zwiększenie wynagrodzeń w tym roku nie ma pieniędzy.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Kwestia podwyżek najniższych wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi powróciła podczas ostatniej sesji rady powiatu mławskiego w piątek 28 października. O tę sprawę zapytał radny Witold Okumski. - W jaki sposób ustosunkował się pan przewodniczący rady do pisma pracowników administracji i obsługi w sprawie ich wynagrodzeń? - dociekał radny.

Jak tłumaczył przewodniczący Henryk Antczak, na petycję nie odpowiedziano m.in. dlatego, że nie zawierała ona żadnego adresu do korespondencji.

W dyskusję włączył się także radny Tomasz Chodubski. – Jednoznacznej odpowiedzi na to pismo, zamykającej temat, właściwie nie było. W tym roku zarząd nie podjął żadnych ruchów, ale jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Nauczyciele, którzy złożyli swoje pismo i uwagi otrzymali odpowiedź. Pracownicy administracji i obsługi też powinni otrzymać odpowiedź – mówił Chodubski.

Poszukają środków
w budżecie na 2017 r.

Do tej kwestii odniósł się starosta Włodzimierz Wojnarowski. Jak zaznaczył, w tym roku podwyżki na pewno nie będzie. – Po wnioskach komisji rewizyjnej w kwestiach płac dla administracji i obsługi, wykonaliśmy taką analizę, i w tym roku nie ma takich możliwości – mówił starosta Włodzimierz Wojnarowski. Być może jednak najmniej zarabiający pracownicy obsługi i administracji będą mogli liczyć na podwyżki w przyszłym roku.

Jak zaznaczył starosta, zarząd powiatu na swoich posiedzeniach będzie wkrótce pracował nad tworzeniem budżetu na rok 2017. - Liczymy obecnie dochody, nie mamy jeszcze wszystkich informacji. Podjęliśmy decyzję, żeby szukać różnych źródeł, które stworzą możliwość pozyskiwania różnych środków. O 5% chcemy obniżyć wydatki bieżące wszystkich jednostek z przeznaczeniem na podwyżki pracowników obsługi i administracji – dodał starosta.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB