Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Fotorelacja. Spacerkiem do rewitalizacji

2016-10-09 01:34:27 (ost. akt: 2016-10-09 01:36:26)

Podziel się:

W sobotę 8 października w Mławie odbył się kolejny spacer rewitalizacyjny. Zaproszeni na niego byli mieszkańcy osiedli: Zawkrze, Kościuszki, Kozielsk, Obrońców Mławy i Śródmieście, a zatem centralnych części naszego miasta.

O godz. 11.00 przy fontannie w miejskim parku spotkali się urzędnicy – przedstawiciele zespołu ds. rewitalizacji wraz z mieszkańcami. Uczestnicy spaceru przeszli m.in. ulicami: 3 Maja, Stary Rynek i Płocką. Odwiedzili także place 1 Maja oraz 3 Maja.

Podczas spaceru omówiono zarówno propozycje, które padły ze strony mieszkańców, jak i ze strony urzędników. Przypomnijmy, że samorządy, które opracują Gminny Program Rewitalizacji będą mogły ubiegać się z tego tytułu o dofinansowania na realizację wielu różnych zadań.

W centralnej części naszego miasta, zgodnie z zamierzeniami, rewitalizacji mają być poddane m.in.: dawna przychodnia w parku miejskim, bloki przy ul. Płockiej oraz ich otoczenie, skwer na placu 1 Maja, plac 3 Maja (koło „handlowca”), a także budynki Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Bartos

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Spostrzegawczy #2084290 | 77.253.*.* 9 paź 2016 20:22

    Mała frekwencja zebrania wiejskiego i brak odpowiedzialnych za stworzenie bubla inwestycyjnego jakim jest Targowisko w Stegnie - 5.05.2016 Mała frekwencja, a właściwie skąpa urzędników i zerowa mieszkańców Mławy świadczy, że mamy do czynienia z bublem rewitalizacyjnym albo "rewitalizacją science fiction".

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)