Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Woźne, portierzy i kucharki chcą podwyżek. Napisali do starosty

2016-03-04 12:17:08 (ost. akt: 2016-03-04 12:27:31)
Pismo zostało odczytane podczas ostatniej sesji rady powiatu

Pismo zostało odczytane podczas ostatniej sesji rady powiatu

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Woźne, sprzątaczki, portierzy, kucharze i kucharki domagają się zwiększenia wynagrodzeń. Jak napisali do starosty i rady powiatu mławskiego, apelują o podniesienie podstawy płacy, a premia nie może stanowić uzupełnienia do najniższej krajowej.

Pismo od pracowników obsługi szkół i placówek prowadzonych przez powiat mławski odczytał przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak na sesji w środę 24 lutego. „Zwracamy się z prośbą o podniesienie podstawy płacy” - napisali autorzy korespondencji. Przypomnieli, że na ich miesięczne uposażenie składa się wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 1394 zł brutto oraz dodatek za wysługę lat i premia. Co razem może dawać kwotę, jak podano w przykładzie 1951,6 zł brutto. Pracownicy zaznaczyli, że premia powinna stanowić nagrodę dla pracownika, a nie uzupełnienie do najniższego krajowego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 1850 zł brutto. „Nasze prace wykonujemy sumiennie i należycie. Chcemy pracować i chcemy godnej zapłaty. Prosimy pana starostę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby” - można przeczytać w piśmie skierowanym do władz powiatu.

Sprawą zajmie
się zarząd

W tej sprawie głos zabrał także dyrektor wydziału edukacji i zdrowia w starostwie powiatowym Jan Marek Wtulich. - Podwyżki w wysokości 3% przyjęte uchwałą, zostały wdrożone. Ale o ich realnej wysokości w poszczególnych grupach, zgodnie z ustawą decydował dyrektor danej jednostki – mówił Wtulich. I podkreślił, że pismo skierowane przez pracowników obsługi dotyczy osób pracujących m.in. jako woźne, sprzątaczki, praczki, portierzy i kucharze. - Zarząd powiatu uznał, że w tej kwestii należy przedstawić kompleksową analizę wynagrodzeń, dla wszystkich jednostek organizacyjnych powiatu mławskiego, a więc nie tylko szkół – zaznaczył dyrektor. Dodał, że taka analiza jest już prowadzona od kilku dni. Wcześniej do dyrektorów jednostek prowadzonych przez powiat (takich jak Powiatowy Urząd Pracy, Mławska Hala Sportowa, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz publiczne szkoły ponadgimnazjalne) zostały skierowane pisma. Szefowie jednostek zostali poproszeni o przedstawienie szczegółowych informacji na temat wynagrodzeń. - Dane te będą przedmiotem szczegółowej analizy zarządu – poinformował Wtulich. Dopiero po dokonaniu takiej analizy zarząd powiatu będzie mógł podjąć decyzję w sprawie wysokości pensji pracowników obsługi. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB