Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Jasełka w Zespole Szkół w Stupsku

2016-01-11 16:28:16 (ost. akt: 2016-01-11 16:33:02)

Podziel się:

22.12.2015r. był ostatnim dniem nauki przed przerwą świąteczną. W Zespole Szkół uczniowie tego dnia uczestniczyli w Jasełkach oraz spotykali się w klasach, w gronie kolegów, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum rozpoczęli ten dzień od 3 godzin lekcyjnych. Następnie o godz. 11.00 rozpoczęły się Jasełka w sali gimnastycznej udekorowanej odświętnie z tej okazji. Brali w nich udział wybrani uczniowie z obu szkół. Uroczystość przygotowały Ewa Oleszkin i Wioletta Bąk oraz Emilia Miłoszewska. Program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów urozmaicały występy chóru szkolnego. Oczywiście wystąpił zarówno chór z Gimnazjum, jak i Zespół Perełki ze Szkoły Podstawowej, który wykonał przepiękne pastorałki i kolędy wzbogacone układami choreograficznymi. Na zakończenie wystąpili uczniowie grający w orkiestrze dętej i wykonali również kilka kolęd.
Na widowni zasiedli przede wszystkim rodzice uczniów i uczniowie oraz nauczyciele. Na koniec życzenia wszystkim zebranym złożyli Wójt Gminy Stupsk – p. Jacek Świderski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Stupsku - p. Piotr Paturalski. Następnie uczniowie udali się do klas na ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z wychowawcami i kolegami.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSStupsk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB