środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

W centrum miasta napadł na mławianina żądając pieniędzy. Został zatrzymany

2015-12-16 12:35:05 (ost. akt: 2015-12-16 12:41:30)

Autor zdjęcia: KPP W MŁAWIE

Podziel się:

Interweniujący patrol policji zatrzymał sprawcę rozboju, który na ul. Żeromskiego w Mławie napadł na mławianina. Sprawca zażądał pieniędzy, które mężczyzna kilka minut wcześniej pobrał z bankomatu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 grudnia, tuż przed godziną 18:00, w centrum miasta. 19- letni mieszkaniec Mławy, korzystając z bankomatu przy ul. Spichrzowej, zauważył że jest obserwowany przez jakiegoś mężczyznę. Gdy pobrał gotówkę i szedł ulicą Żeromskiego, nabrał podejrzeń, że nieznany mężczyzna idzie za nim.

Gdy się odwrócił aby sprawdzić co się dzieje, został napadnięty przez nieznajomego. Sprawca uderzając go rękoma i kopiąc, zażądał pieniędzy. Napadnięty zdołał się obronić i uciec do pobliskiego sklepu przy ul. Długiej. Sprawca pobiegł za nim, próbując dostać się do sklepu. Pracownica sklepu zamknęła lokal i wezwała policję. Sprawca został zatrzymany natychmiast po zgłoszeniu. Był agresywny, jednak interweniujący policjanci szybko go obezwładnili. Sprawcą napadu okazał się nietrzeźwy, 33- letni mieszkaniec Mławy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Został osadzony w mławskim areszcie. Trwają czynności policji i prokuratury.

Zgodnie z art. 280 Kk, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. (Usiłowanie zagrożone jest taką samą karą- art. 14§1 Kk).

Anna Pawłowska, rzecznik prasowy KPP w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB