środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Tu potrzebne jest przejście dla pieszych

2015-10-29 13:24:01 (ost. akt: 2015-10-29 13:48:33)
Przejścia dla pieszych nie ma ani na Nowowiejskiej, ani na Browarnej

Przejścia dla pieszych nie ma ani na Nowowiejskiej, ani na Browarnej

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

- Ostatnio jeden z kierowców zwrócił mi uwagę, że idę tędy po jezdni. Ale którędy mam przechodzić, jeśli chcę się dostać na cmentarz? Tu nie ma przejścia dla pieszych – mówi mławianin Janusz Dębski.

Mławski cmentarz parafialny jest często odwiedzany przez mławian i gości, którzy mają tu groby swoich bliskich. Ruch pieszy i samochodowy w tej części miasta zwiększa się w ostatnie dni października i na początku listopada. Ostatnio sporym ułatwieniem dla niektórych mieszkańców jest przystanek komunikacji miejskiej tuż przy cmentarzu. Jednak brak tu jakiegokolwiek przejścia dla pieszych. „Pasów” nie ma na żadnej z dróg odchodzących od ul 18 Stycznia: ani na ul. Nowowiejskiej, ani na Browarnej. - W tym miejscu potrzebne jest co najmniej jedno przejście dla pieszych. Przydałby się też próg zwalniający, bo kierowcy jeżdżą tu stosunkowo szybko – mówi Janusz Dębski. I dodaje, że ostatnio jeden z kierowców przejeżdżających przy cmentarzu zwrócił mu uwagę. Miał pretensje o to, że mławianin przechodzi przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym.
Zwróciliśmy się w tej sprawie najpierw do przewodniczącego komisji ds. opiniowania zmian w organizacji ruchu na drogach gminnych i powiatowych Waldemara Borowskiego. Polecił on złożyć w tej kwestii wniosek do zarządcy drogi, którym w tym przypadku jest miasto.
O opinię zapytaliśmy także dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Leszka Ślubowskiego. Podkreślił on, że próg zwalniający nie jest tu konieczny, ponieważ od strony ul. Browarnej jest ograniczenie prędkości (podobnie jak od strony ul. 18 Stycznia – do 40 km na godz.). Jego zdaniem „pasy” dla pieszych można by zrobić tu na dwóch ulicach – na Browarnej i na Nowowiejskiej. - Przejścia zwiększą bezpieczeństwo w tym miejscu. Większość kierowców jedzie bardziej ostrożnie, kiedy widzi oznakowane przejście dla pieszych – mówi Ślubowski. Nasz rozmówca podpowiada z kolei, że najlepiej tę sprawę jest zgłosić do komisji zajmującej się organizacją ruchu drogowego, wówczas zostanie przeprowadzona wizja lokalna, co da szansę na wprowadzenie w życie proponowanych zmian. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. holand #1846621 | 195.160.*.* 30 paź 2015 15:07

    Jest jeszcze jedno miejsce gdzie baardzo brakuje przejscia dla pieszych. Idąc od strony ulicy Zduńskiej w kierunku ulicy Warszawskiej. Nigdzie w tym miejscu nie ma bezpiecznego przejścia dla dzieci. Jesli redakacja jest zainteresowana podesle mapkę z opisem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz