Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Radzanów. Radni ujęli się za sołtysami

2015-10-28 09:16:41 (ost. akt: 2015-10-28 09:19:36)
Sołtysi otrzymują 150 zł za udział w każdej sesji

Sołtysi otrzymują 150 zł za udział w każdej sesji

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Zdaniem niektórych radnych sołtysi z gminy Radzanów mają zbyt niskie diety za uczestnictwo w obradach samorządu. 16 października podczas sesji rady gminy apelowali o podwyżkę dla sołtysów w przyszłym roku.

Ustalono, że sprawa będzie omawiana podczas prac nad budżetem na 2016 rok. - Do tematu wrócimy przy opracowywaniu przyszłorocznego. Radni zdecydują, czy przeznaczą na to środki – powiedział wójt Andrzej Wójcik. Wykazywał przy tym, że sytuacja sołtysów nie jest zła. Jest wiele gmin, gdzie osoby piastujące te funkcje otrzymują niższe niż w Radzanowie diety. - Sołtysi z gminy Radzanów otrzymują większe środki od sołtysów z wielu innych gmin, jak, przed podwyżką, sołtysi z gminy Szydłowo – uważa wójt. Wymienił też gminy, gdzie sołtysi otrzymują mniej niż w Radzanowie. Diety sołtysów były ustalane cztery lata temu, uchwałą z 29 grudnia 2011 roku. Od tego czasu sołtysi otrzymują za uczestnictwo w każdej sesji 150 zł. Do tego raz na kwartał mają przyznawane 100 zł (ryczał) w ramach pokrycia kosztów dojazdów (na sesje itp.) w związku z pełnieniem funkcji. Warto dodać, że sesje w Radzanowie ustalane są przeważnie raz w miesiącu. Zdarzało się też, że na obrady czekało się dłużej. Z kolei radni z Radzanowa otrzymują miesięczny ryczałt 500 zł. A to niezależnie od tego, czy obrady w miesiącu odbędą się. Ryczałt przewodniczącego rady gminy wynosi 1 060 zł miesięcznie. Ciekawe jest też to, że radni nie otrzymują żadnych dodatkowych środków za udział w pracach komisji, czy też przewodniczenie komisjom. Iwo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kkk #1854781 | 178.42.*.* 10 lis 2015 19:16

    tam widać jednego starszego pana sołtysa , który jest jak peeselowcy że niektórzy gdyby nie odpadli po ostatnich wyborach to dalej by siedzieli, i na zdjęciu jest jeden taki sam sołtys , powinien mieć honor i odejść sam ? wreszcie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)