Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Mława. Napad na mławski bank – 41-latek przyznał się do winy

2015-10-04 18:57:57 (ost. akt: 2015-10-04 19:01:26)
Mężczyzna został zatrzymany w piekarni na terenie powiatu mławskiego

Mężczyzna został zatrzymany w piekarni na terenie powiatu mławskiego

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Mężczyzna usiłujący napaść na bank w Mławie i podejrzany o napad w Działdowie to prawdopodobnie ta sama osoba. Zatrzymany wcześniej na terenie powiatu mławskiego 41-latek przyznał się do winy. Prokuratura sprawdza czy mówi prawdę.

Pisaliśmy o usiłowaniu napadu 11 sierpnia w Mławie i o zatrzymaniu podejrzanego o napad na bank w Działdowie. O tym, że może on być osobą usiłującą okraść placówkę bankową w Mławie. Podejrzany przebywa w areszcie w Działdowie. Prokuratury, mławska i działdowska, prowadzą odrębne postępowania. Podejrzany został zatrzymany na terenie powiatu mławskiego. Policyjni antyterroryści zaskoczyli 41-latka w piekarni, w której pracował. Tam też podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli broń, którą mężczyzna mógł się posłużyć podczas napadu. Są nowe fakty. - Mężczyzna przyznał się do usiłowania napadu na bank w Mławie – informuje prokurator Krzysztof Molenda, zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie. Pomimo tego prokuratura potwierdza czy rzeczywiście był sprawcą. Mają temu służyć badania specjalistyczne. - Toczy się postępowanie w sprawie rozboju. Wykonujemy czynności, zarządziliśmy ekspertyzy sądowo-kryminalistyczne – dodaje prokurator. Badają m.in. odciski palców. Prokuratura ustala też, czy podejrzany posługiwał się bronią palną, czy przedmiot który posiadał w banku to prawdziwa broń. Wpłynie to na dalsze postępowanie. Decyzję co do ewentualnych zarzutów mławscy prokuratorzy podejmą po analizie wyników ekspertyz oraz innych materiałów dowodowych. Może to potrwać nawet kilka miesięcy. Iwona Łazowa

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB