Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

III Festiwal Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej w Ratowie za nami

2015-09-21 13:54:46 (ost. akt: 2015-09-21 14:12:44)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Pogoda skomplikowała plany organizatorów III Festiwalu Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej „Ratowskie Brzmienia Przeszłości” w niedzielę 20 września. Ulewny deszcz sprawił, że główną atrakcją imprezy rodzinny piknik rycerski pt. „Śladami Pawła z Radzanowa”, trzeba było przenieść do wnętrz ratowskiego sanktuarium.

Tam Janusz Dębski (mławski regionalista i fotografik) zaprezentował wystawę publikacji prasowych dotyczących sanktuarium. Rycerze z agencji artystycznej Brz zademonstrowali elementy uzbrojenia, poprowadzili też zabawy rycerskie i dworskie. Można było m.in, przymierzyć rycerski hełm, potrzymać szablę. Była to okazja do zaprezentowania odnowionego osiemnastowiecznego zespołu klasztornego – nazwanego Ostoją Świętego Antoniego. W październiku, to miejsce skupienia i odpoczynku, ma być dostępne dla gości. Rektor sanktuarium już zaprasza.

Iwo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB