Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Wieczfnia Kościelna. Lekcje angielskiego za dożynkowe pieniądze

2015-07-08 15:11:36 (ost. akt: 2015-07-08 15:22:03)
Uczestnicy zajęć na koniec roku szkolnego

Uczestnicy zajęć na koniec roku szkolnego

Autor zdjęcia: Archiuwm prywatne

Podziel się:

Znajomość języka obcego to często klucz do sukcesu. W Wieczfni Kościelnej zdają się to rozumieć. Gimnazjaliści odbyli zajęcia dodatkowe z języka angielskiego za pieniądze z dożynkowej loterii.

Lekcje dodatkowe z języka angielskiego zorganizowano w roku szkolnych 2014/2015 w Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej. Rodzice nie płacili za zajęcia. Sfinansowano je ze środków pozyskanych przez gminę w ramach loterii fantowej, przeprowadzonej w czasie gminno-parafialnych dożynek. W zajęciach prowadzonych przez nauczycieli Katarzynę Kłosińską i Zbigniewa Krystkiewicza uczestniczyli uczniowie klas I i II gimnazjum. Dzięki środkom z dożynkowej loterii uczniowie mieli tygodniowo nie trzy (standardowo) lecz cztery godziny zajęć z języka angielskiego. Na dodatkowym angielskim uczniowie spotykali się raz w tygodniu od lutego do końca czerwca. Podczas zajęć rozwijali umiejętności językowe oraz poszerzali zakres słownictwa i rozwiązywali zadania egzaminacyjne. Miało to swoje przełożenie na wyniki osiągnięte na egzaminach próbnych w czerwcu. Dobrze wypadli także w szkolnym konkursie języka angielskiego „School Master”. Na zakończenie roku szkolnego nagrodzono: Katarzynę Gesek (IIb), Natalię Rzepczyńską (IIb), Darię Radomską (Ib), Małgorzatę Kujtkowską (IIa) i Kingę Niesyt (IIa). Natomiast nagrodą dla nauczycieli jest świadomość, że udało im się zmotywować młodzież do nauki. Być może to jeszcze nie koniec projektu. - Mamy wstępne zapewnienia pana wójta, że projekt będzie kontynuowany w kolejnym roku. Mam nadzieję, że już wkrótce odbije się to pozytywnie na wynikach egzaminów końcowych. Władzom gminy należą się podziękowania za tak nowoczesne podejście do kwestii nauki języka obcego – komentuje Zbigniew Krystkiewicz.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB