Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Stupsk. Mieszkańcy mają 30 tys. zł długu

2015-07-02 16:10:39 (ost. akt: 2015-07-02 16:13:11)
Radni wysłuchali informacji o stanie gospodarki śmieciowej w gminie

Radni wysłuchali informacji o stanie gospodarki śmieciowej w gminie

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Pomimo zmiany stawek za wywóz odpadów gmina Stupsk nadal dopłaca do śmieci. Wójt szuka tańszej firmy odbierającej odpady i zapowiada ściąganie należności od mieszkańców zalegających z płatnościami. Częstotliwość odbioru śmieci nie ulegnie zmianie.

O gminnej gospodarce śmieciowej dyskutowano na ostatniej, czerwcowej sesji rady gminy. Pomimo podniesienia stawek gmina nadal dopłaca do śmieci mieszkańców. Wójt Jacek Świderski poinformował radnych i sołtysów, że podniesienie stawek poprawiło stan finansów. Jednak niewystarczająco. Dalszych podwyżek nie ma w planach. Rozwiązaniem ma być nowy odbiorca śmieci. Gospodarz gminy ogłosił przetarg. Liczy, że nowy wybór poprawi sytuację finansową i gmina nie będzie dokładać. Do redakcji „Kuriera” docierały sygnały od niezadowolonych mieszkańców gminy Stupsk. Narzekają oni, że odbiór odpadów odbywa się tylko raz w miesiącu. - To za rzadko. Sterty śmieci na posesjach rosną w zastraszającym tempie. Problematyczne jest to szczególnie latem. Śmieci śmierdzą – usłyszeliśmy. Na sesji sprawę poruszył jeden z radnych z Konopek. Zapytał, czy można ustalić odbiór na dwa razy w miesiącu. - Zdecydowałem, że będzie to raz w miesiącu, jeśli nie chcemy podnosić stawek – odpowiedział wójt. A to ze względu na koszty. Podczas sesji wójt poinformował także o zaległościach mieszkańców w płatnościach, kształtujących się na poziomie 25 – 30 tys. zł. Jak poinformował wójt, dłużnicy mają być pociągnięci do odpowiedzialności. Zadłużeni mieszkańcy mogą się spodziewać nakazów płatniczych z urzędu skarbowego. Iwo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB