Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Obwodnica zachodnia Mławy będzie budowana – ma kosztować 100 mln zł

2014-10-02 13:50:50 (ost. akt: 2014-10-02 13:51:55)

Podziel się:

To już pewne. W Mławie powstanie obwodnica zachodnia, która ma wyprowadzić ruch ciężkich pojazdów z miasta. Trasa, której budowa może kosztować nawet 100 mln zł, ma powstać za unijne pieniądze do końca 2019 roku. Miasto nie dołoży do tego ani złotówki.

Obwodnica będzie budowana za pieniądze z nowej perspektywy unijnej przez marszałka województwa mazowieckiego. - To jest potężne, niezmiernie ważne przedsięwzięcie dla nas mieszkańców Mławy, które pozwoli wyprowadzić ruch ciężki poza granice miasta. I rozwiązać te problemy o których dyskutowaliśmy dzisiaj z mieszkańcami - powiedział nam 25 września burmistrz Sławomir Kowalewski, po zebraniu z mieszkańcami osiedla nr 9.

Trwają ostatnie uzgodnienia. W głównej mierze przebieg tej trasy, od ulicy Turystycznej do drogi krajowej nr 7, ustalony jest już od kilku lat. - W tej chwili trwają ostateczne prace nad ustaleniem połączenia zachodniej obwodnicy z drogą krajową nr 7 przedłużenia wiaduktu na Modle. Ponad 2 – kilometrowe połączenie, między drogą krajową nr 7 a S7, będzie finansowane przez marszałka województwa – dodał burmistrz Sławomir Kowalewski. Ustalać szczegóły w ciągu kilku najbliższych tygodni mają: projektanci, burmistrz, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddziału warmińsko – mazurskiego. - Dla nas najważniejszy jest odcinek od Turystycznej do węzła Modła – podkreśla gospodarz miasta.

Całkowity koszt inwestycji szacuje się wstępnie na około 100 mln zł. Obwodnica Mławy ma być gotowa do końca 2019 r. Te pieniądze będą przekazane przez zarząd województwa mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Nasz projekt się wpisuje jako dwa projekty kluczowe dla województwa mazowieckiego.

- Mława jest jednym z dwóch miast, które będą miały sfinansowane takie przedsięwzięcia ze środków unijnych przez województwo mazowieckie – dodaje burmistrz. Nasz rozmówca zapewnia że informacja jest pewna.

Wpływu na realizację inwestycji nie będzie miała sytuacja finansowa naszego województwa, gdyż inwestycja jest realizowana za środki unijne.


Iwona Łazowa
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czopkizdup #1518025 | 83.13.*.* 23 paź 2014 09:27

    Ale KIEDY (data) mają rozpocząć budowę ???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. alka #1498787 | 178.36.*.* 3 paź 2014 08:55

    Tyle, że to żadna zasługa burmistrza, jak on to sobie przypisuje.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz