Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Dwa uroczyste jubileusze w Radzanowie

2024-06-11 12:00:00 (ost. akt: 2024-06-10 14:08:31)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Mławie

Podziel się:

Mieszkańcy parafii pw. św. Rocha w Radzanowie podczas niedzielnej mszy świętej celebrowali okrągły jubileusz 90. rocznicy konsekracji parafialnej świątyni. Kościół św. Franciszka z Asyżu konsekrował 28 maja 1934 r. ksiądz biskup Leon Wetmański, błogosławiony Kościoła Katolickiego. Podczas nabożeństwa świętowano również jubileusz pełnienia funkcji proboszcza przez księdza Jerzego Piątka. Ksiądz proboszcz swoją posługę w parafii pw. św. Rocha sprawuje od dwudziestu lat.

Ksiądz proboszcz Jerzy Piątek powitał parafian i zaproszonych gości oraz podziękował wszystkim za obecność na uroczystej mszy. W swoim przemówieniu przybliżył historię parafialnego kościoła oraz księży, którzy pełnili kapłańską posługę w parafii. Podziękował również wszystkim osobom, które przez lata zabiegały o dobro wspólnoty.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15389-1157478.jpg
- Od dwudziestu lat jestem proboszczem tej parafii. Dziś gromadzimy się w 90. rocznicę konsekracji tej świątyni, pod twoim, czcigodny księże biskupie przewodnictwem. Dziś chcemy wyśpiewać dziękczynne „Te Deum” za wszelkie dobro, które dokonało się w tej świątyni przez szereg lat – powiedział ksiądz Jerzy Piątek, proboszcz parafii pw. św. Rocha w Radzanowie.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15395-1157483.jpg
Uroczystej mszy świętej przewodniczył Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej.
W swoim kazaniu ksiądz biskup podkreślił podniosłość jubileuszu oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w życie parafii. Zwrócił również uwagę na coraz częstsze w ostatnim czasie odchodzenie od wiary katolickiej.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15400-1157485.jpg
- Kochani parafianie z Radzanowa z księdzem Jerzym na czele. Myślę dziś, w waszej wspaniałej świątyni, że wiara w tej parafii przetrwa, bo dom Boży zbudowaliście na solidnym fundamencie. Życzę aby Chrystus błogosławił wam dziś i w każdym dniu życia oraz istnienia tej parafii i jej świątyni. Niech ta wyjątkowa budowla, kościół parafialny, górujący nad miejscowością i wskazujący drogę wędrowcom pozostanie miejscem do którego chcecie przychodzić, oddawać Bogu swe życie, modlić się, dziękować, przepraszać, prosić, ale też czasem popłakać. Niech z pomocą Bożą i za orędownictwem patronów nadal toczy się tu wasze życie duchowe – powiedział ksiądz biskup Mirosław Milewski.
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15425-1157486.jpg
https://m.wm.pl/2024/06/orig/15426-1157487.jpg
Starosta mławski Witold Okumski złożył na ręce księdza proboszcza list gratulacyjny.
- Z okazji tak podniosłej uroczystości, jaką jest 90. rocznica konsekracji kościoła św. Franciszka z Asyżu w Radzanowie, w imieniu samorządu powiatu mławskiego składam na ręce czcigodnego księdza proboszcza oraz całej wspólnoty parafii pw. św. Rocha serdeczne gratulacje, życząc przy tym, aby ta wspaniała świątynia była dla nas domem i ostoją przez szereg kolejnych lat. Jestem wdzięczny, że mogę jako starosta mławski, a przede wszystkim jako parafianin wziąć udział w tym radosnym dniu. Jednocześnie składam czcigodnemu księdzu proboszczowi Jerzemu Piątkowi serdeczne gratulacje z okazji 20. rocznicy sprawowania funkcji proboszcza naszej parafii. Dziękuję za lata kapłańskiej posługi i służby ludowi Bożemu. Życzę wielu kolejnych pięknych jubileuszy. Niech im towarzyszy wszelka pomyślność, zdrowie, pogoda ducha, poczucie spełnienia oraz Boże błogosławieństwo – powiedział Witold Okumski.

Podziękowania dla księdza biskupa i księdza proboszcza złożyli również przedstawiciele władz gminnych, przedstawiciele strażaków z OSP Radzanów oraz wspólnoty parafialnej i rady duszpasterskiej.

Mateusz Przybyszewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB