Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Wypadek na drodze relacji Wiśniewo-Podkrajewo, ranny motocyklista.

2024-05-24 09:07:36 (ost. akt: 2024-05-24 09:11:25)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadu, na drodze relacji Podkrajewo- Wiśniewo. Doszło tam do zderzenia pojazdu ciężarowego z motocyklem. 39-letni motocyklista, z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala w Mławie. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, tuż przed wypadkiem kierowca motocykla suzuki, jechał w kierunku Podkrajewa, wyprzedził samochód osobowy i wjechał na swój pas. W tym czasie, kierowca ciężarowego mana, 37-letni mieszkaniec Ostródy, jadąc w kierunku Wiśniewa i skręcając w lewo, w drogę gruntową, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Motocyklista, tuż przed zderzeniem położył motocykl na jezdni, suzuki uderzyło w przód ciężarówki. Sam motocyklista uniknął zderzenia, sunąc po jezdni ominął ciężarowego mana i zatrzymał się na poboczu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Kierowca mana nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem ciężarowym. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Ostródy prawo jazdy kategorii B. Trwają dalsze ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policjanci apelują o ostrożność – nikt nie jest na drodze sam. Zdarzenia z udziałem motocyklistów często pociągają za sobą poważne skutki. Warto więc pamiętać, że motocyklista jest mniej widoczny dla pozostałych kierowców. Omijając czy wyprzedzając inny pojazd z dużą prędkością naraża przede wszystkim siebie, gdyż kierujący pojazdami mogą go nie widzieć lub w porę nie zareagować. Do wypadków z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami. Kierowców samochodów uczulamy na obecność na drodze zwiększonej ilości jednośladów. Odruch uważnego patrzenia w lusterka oraz odpowiednio wczesnego sygnalizowania manewrów jest kluczowym element, warunkujący bezpieczeństwo na drodze.

Od 1 stycznia do 20 maja 2024 na polskich drogach doszło ogółem do 669 wypadków z udziałem użytkowników motocykli. Zginęło w nich aż 73 osoby a 629 zostało rannych.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB