Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Mławscy kryminalni zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 330 tysięcy złotych

2024-05-12 12:10:06 (ost. akt: 2024-05-12 10:14:26)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Mławscy kryminalni z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, ujawnili i zabezpieczyli papierosy z logo znanej marki, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte ponad 330 tysięcy złotych. Kontrabandę posiadał 34-letni obywatel Armenii, towar przechowywał na terenie Mławy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności, realizowane przez zespół do walki z przestępczością gospodarczą, realizowane były we współpracy z mławską prokuraturą. Obywatel Armenii został zatrzymany wczoraj (09.05), na terenie prywatnej posesji w Mławie.

Jak ustalili kryminalni, nielegalny towar przywiózł busem i wyładował w piwnicy budynku, połączonej z garażem. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 100 kartonów, każdy z zawartością 4 tysięcy sztuk papierosów. Łączna wartość rynkowa przejętej kontrabandy to ponad 330 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu obywatelowi Armenii grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

asp. szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB