Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Przełożył tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Policja ostrzega – to przestępstwo zagrożone surową karą

2024-05-09 11:00:00 (ost. akt: 2024-05-08 23:15:35)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Patrol ruchu drogowego, podczas nadzoru na terenie gminy Wiśniewo, zatrzymał do kontroli drogowej kierującego kią. Jak się okazało, samochód nie był ubezpieczony a tablice rejestracyjne pochodziły z innego auta.

Jak ustalili interweniujący policjanci, tablice pojazdu pochodziły z opla, należącego do kontrolowanego kierowcy. 45-letni mieszkaniec pow. mławskiego zdjął je z tego pojazdu i zamontował w swoim nowym samochodzie. Nowego auta nie zdążył także ubezpieczyć. Nieubezpieczonym i niezarejestrowanym samochodem, wyruszył w drogę. Mężczyzna usłyszał już zarzut przestępstwa z art. 306c§2 Kodeksu karnego. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postepowanie prowadzi mławska komenda policji.

Kodeks karny, art. 306c. § 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB