Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Nietrzeźwy kierowca wjechał na prywatną posesję, uciekając przed patrolem

2024-05-06 13:25:29 (ost. akt: 2024-05-06 13:29:28)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Podziel się:

Gwałtowne hamowanie i ryzykowny manewr - tak nietrzeźwy kierowca próbował uniknąć kontroli drogowej. Został natychmiast zatrzymany. Patrol z posterunku w Wieczfni Kościelnej zauważył podejrzanego kierowcę, na terenie Grzebska. Kierujący oplem, 39-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał ponad 1,6 promila alkoholu. Stracił samochód i prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc (03.05). Patrol, podczas nadzoru na terenie Grzebska, zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę Opla, który jadąc od strony Łęgu, na widok patrolu gwałtownie zahamował i skręcił, wjeżdżając na teren prywatnej posesji. Kierowca wyszedł z pojazdu i próbował ukryć się w pobliskim budynku. Został natychmiast zatrzymany przez interweniujący patrol. Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Jego samochód został odholowany i zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Zatrzymany kierowca stracił prawo jazdy w pięciu kategoriach. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wieczfni Kościelnej.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB