Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Kolizja na ulicy Warszawskiej w Mławie. Jeden z kierowców był nietrzeźwy. Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość za kierownicą

2024-05-06 11:17:05 (ost. akt: 2024-05-06 11:21:56)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W Mławie, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z drogą wojewódzką nr 7, doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jeden z uczestników zdarzenia był nietrzeźwy. Kierowca opla miał prawie promil alkoholu. Stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów ruchu drogowego, kierująca hyundaiem, 35-letnia mławianka, jadąc ul. Warszawska w kierunku centrum miasta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, jadącemu DW 7 w kierunku Wiśniewa. Podczas kolizji, na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna. Oplem kierował 50-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Nikt z uczestników zdarzenia nie został ranny. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Jak się okazało, kierowca opla miał prawie promil alkoholu.

Mławianka, która spowodowała kolizję, została ukarana mandatem w wysokości 1100 zł i 10 punktami karnymi. Nietrzeźwemu kierowcy opla grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja apeluje – pamiętajmy o bezpieczeństwie. Zadbajmy o to, by nikt z naszych bliskich lub znajomych, nie ryzykował zdrowia i życia, wsiadając po alkoholu za kierownicę. Pamiętajmy, że nic nie zwalnia nas z odpowiedzialności za kierownicą. Niebezpieczeństwu da się zapobiec.

Jeśli widzisz kierującego, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niezwłocznie powiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie zwlekaj, reaguj. Od tego może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB