Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Miał prawie 3 promile, uderzył skodą w ogrodzenie. Zatrzymali go świadkowie

2024-05-02 11:18:02 (ost. akt: 2024-05-02 11:22:04)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Przypadkowi świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, w chwili gdy ten próbował wyjechać z rowu. Chwilę wcześniej uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Miał blisko 3 promile alkoholu. 63-letni mieszkaniec pow. mławskiego odpowie za kolizję drogową oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.04.), po południu, na terenie Pokrytek (gm. Strzegowo). Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący skodą, 63-letni mieszkaniec pow. mławskiego, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, uszkadzając betonowe słupy i klika przęseł. Następnie wjechał do przydrożnego rowu. W chwili, gdy próbował stamtąd wyjechać, przypadkowi świadkowie odebrali mu kluczyki i wezwali policję.

Jak się okazało, 63-letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie a uszkodzona skoda, odholowana. Zatrzymany kierowca jechał samochodem znajomego.
29 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna, zabezpieczenie na poczet przyszłej kary w wysokości wartości pojazdu oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi posterunek policji w Strzegowie.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB