Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Piotr Jankowski nowym burmistrzem Mławy

2024-04-22 09:23:43 (ost. akt: 2024-04-22 09:45:48)
Piotr Jankowski został nowym burmistrzem Mławy

Piotr Jankowski został nowym burmistrzem Mławy

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

W drugiej turze wyborów Piotr Jankowski pokonał urzędującego Sławomira Kowalewskiego i został burmistrzem Mławy.

Mieszkańcy Mławy w drugiej turze wyborów postawili na zmiany. Urzędujący Sławomir Kowalewski funkcję burmistrza Mławy pełnił od 2006 roku.
46-letni Piotr Jankowski uzyskał 6094 głosy (58,71%) pokonując obecnego burmistrza Sławomira Kowalewskiego, na którego głos oddało 4286 (41,29%).

Piotr Jankowski ma 46 lat. Urodził się w Mławie.
- Tu się wychowałem i uczęszczałem do szkół. Tu poznałem moją żonę Anię, a nasze życie zdecydowaliśmy się związać z Mławą i nigdy tego nie żałowaliśmy - mówi. - Lata 90. nie były łatwe dla wielu z nas. Po ukończeniu szkoły średniej pracowałem fizycznie. Jednocześnie dalej się kształciłem i ostatecznie uzyskałem tytuł magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jestem również absolwentem studiów Master of Business Administration na Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie oraz podyplomowych studiów Prawo i Administracja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 2007 roku wygrałem konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. W trakcie ponad dekady pracy na tym stanowisku, wspólnie z zespołem MOSiR, udało nam się przeobrazić „stary ośrodek” w nowoczesne centrum sportu i rekreacji. Zrealizowaliśmy wiele celów, m.in. zbudowaliśmy centrum fitness, boiska boczne czy plac do egzaminów na prawo jazdy WORD. Tuż przed moim odejściem została ukończona również najważniejsza inwestycja miejska ostatnich lat – budowa nowego stadionu wraz z bieżnią. Przez ponad dziesięć lat byłem dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie, a w minionej kadencji byłem wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Mławskiego. Obecnie jestem Sekretarzem Gminy Wieczfnia Kościelna.

Piotr Jankowski podczas wyborów przedstawiał swoje plany: - Musimy wykorzystać wszystkie szanse na duże inwestycje i naprawić relacje z Urzędem Marszałkowskim. Mieszkańcy oczekują zmian w codziennym funkcjonowaniu miasta: należy obniżyć opłaty za śmieci, pilnie doprowadzić do zmniejszenia rachunków za ciepło, poprawić stan dróg, zbudować żłobek, stworzyć więcej kierunków bezpłatnej MKM i zbudować przystanki autobusowe z zadaszeniem.
Musimy zwiększyć atrakcyjność Mławy, aby chętniej zostawali tu ludzie młodzi, lekarze i specjaliści różnych zawodów. To dlatego ważne są: większe bezpieczeństwo, atrakcyjne miejsca pracy, ład przestrzenny i zieleń. Wielu mieszkańców czeka na lepszą ofertę kulturalną: większą liczbę różnorodnych koncertów i atrakcji dla osób w różnym wieku.
Bez marzeń nie ma celów, a bez celów Mława nie dołączy do liderów regionu. Proponujemy więcej ambitnych projektów: budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego nad Zalewem Ruda, wyciągu narciarskiego na Łysej Górze, podziemnego tunelu na ul. Kościuszki czy odnowienie Hali Targowej. Takie inwestycje rozwijają miasto i budują wartość na lata.
Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie samorządowe i umiejętność szukania pozytywnego porozumienia w celu realizacji największych celów, przyczynią się do dynamicznego rozwoju miasta. Wraz z naszym zespołem, jestem gotowy wziąć odpowiedzialność za przyszłość Mławy.

Nowemu Burmistrzowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB