Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Przed nami druga tura wyborów. Kto zostanie burmistrzem Mławy? Kto wójtem w Szreńsku, Strzegowie i Lipowcu Kościelnym?

2024-04-18 12:29:15 (ost. akt: 2024-04-18 13:01:01)

Autor zdjęcia: arch. GO

Podziel się:

Przed nami druga tura wyborów. Już w niedzielę 21 kwietnia w trzech gminach: Szreńsk, Strzegowo, Lipowiec Kościelny oraz w Mławie kandydaci powalczą o stanowiska wójtów i burmistrza.

W II turze wyborów Burmistrza Miasta Mława kadencji 2024-2029 w niedzielę 21 kwietnia 2024 r. wezmą udział: Piotr Jankowski i Sławomir Kowalewski.
W wyborach Wójta Gminy Lipowiec Kościelny: Goschorski Jarosław i Karpiński Ryszard.
W wyborach Wójta Gminy Strzegowo: Sobiecki Damian i Zalewski Wiesław.
W wyborach Wójta Gminy Szreńsk: Krusińska Anna i Nitczyński Marek.

Druga tura potrwa 21 kwietnia od godz. 7.00 do godz. 21.00. Cisza wyborcza zacznie się już o północy z piątku na sobotę i zakończy się wraz z zamknięciem lokali wyborczych. Warto pamiętać, że będzie ona obowiązywała na terenie całego kraju, a nie tylko w miejscach, gdzie będzie odbywało się ponowne głosowanie.

Co trzeba wziąć ze sobą na głosowanie?
W wyborach samorządowych, gdy tylko pojawimy się w lokalu wyborczym, członek Państwowej Komisji Wyborczej będzie musiał zweryfikować naszą tożsamość. Podstawowym dokumentem, z którego możemy wówczas skorzystać jest oczywiście dowód osobisty. Możemy również skorzystać z E-dowodu, co obecnie staje się coraz bardziej popularne. Jest to możliwe na podstawie usługi dostępnej w aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji – mObywatel. Można również skorzystać z prawa jazdy lub paszportu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB