Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Nietrzeźwi przyjechali na stację paliw. Obaj trafili do policyjnego aresztu

2024-04-18 11:43:00 (ost. akt: 2024-04-18 11:56:20)

Autor zdjęcia: policja mazowiecka

Podziel się:

Dyżurny mławskiej policji odebrał zgłoszenie, dotyczące dwóch, podejrzanych mężczyzn, którzy przyjechali audi na stację paliw, zatankowali samochód i nie opłacili rachunku. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Po interwencji policji, trafili do policyjnego aresztu. Jeden z zatrzymanych, 31-letni obywatel Mołdawii, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił też samochód, który kupił kilka dni wcześniej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem (15.04). Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, dwóch obywateli Mołdawii, przyjechało na stację paliw w Szydłowie. Zachowywali się podejrzanie. Po zatankowaniu paliwa, nie zapłacili rachunku.

Okazało się, że obaj mężczyźni, w wieku 31 i 50 lat, byli nietrzeźwi. 31-latek miał prawie 2 promile alkoholu, jego starszy kolega niewiele mniej. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania audi. W podłokietniku samochodu i na tylnej kanapie, policjanci odnaleźli puszki z piwem i butelkę wódki. Obaj zatrzymani nie mieli uprawnień do kierowania. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na podstawie dalszych ustaleń, zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 31-letni mężczyzna. Jak się okazało, audi, którym przyjechał na stację paliw, kupił kilka dni temu. Samochód został odholowany na koszt właściciela i zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Poza wysoką grzywną, podejrzanemu grozi kara do 3 lata pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB