Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po krótkim pościgu

2024-04-17 14:56:48 (ost. akt: 2024-04-17 17:28:38)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W niedzielę wieczorem, dyżurny mławskiej policji odebrał zgłoszenie, dotyczące nietrzeźwego kierowcy audi. Interweniujący patrol, chwilę po zgłoszeniu, zauważył podejrzanego kierowcę w Podkrajewie. Ten, na widok patrolu wydającego sygnały do zatrzymania, zignorował polecenie i rozpoczął ucieczkę. Chwilę później został zatrzymany. Miał ponad promil alkoholu, grozi mu wysoka kara.

Interweniujący partol, zauważył podejrzanego kierowcę audi w Podkrajewie. Policjanci, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Ten jednak gwałtownie przyspieszył, uciekając w kierunku Mławy. Został zatrzymany chwilę później, na terenie jednej z pobliskich miejscowości.

Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad promil alkoholu. W rozmowie z policjantami stwierdził, że uciekał, bo obawiał się konsekwencji kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz odpowie nie tylko za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości ale także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę przed patrolem policji. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB