Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

"Historia mławskich stadionów". Za nami spotkanie z autorem Januszem Grochowskim

2024-04-15 18:13:56 (ost. akt: 2024-04-15 13:23:37)

Autor zdjęcia: MBP w Mławie

Podziel się:

Spotkanie promujące najnowszą książkę Janusza Grochowskiego „Historia mławskich stadionów” odbyło się w MBP. To 4. książka autora, poświęcona mławskiemu sportowi, a druga, po „Stuleciu Mławianki 1923-2023” wydana przez Miasto Mława.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie. Rozmowę z autorem poprowadził Arkadiusz Dłubisz. Janusz Grochowski zdradził, że do napisania książki, po sukcesie poprzedniej publikacji, zainspirował go burmistrz Sławomir Kowalewski. Autor przyznał też, że praca nad wydawnictwem nie była łatwa ze względu na małą ilość materiałów źródłowych. Na szczęście nieocenieni okazali się mieszkańcy Mławy, którzy dzielili się swoimi archiwami i posiadanymi informacjami.

Książka, mimo tytułu, skupia się nie tylko na stadionach, ale na wszystkich obiektach sportowych w Mławie – od lat 30. XX wieku po czasy współczesne. Zawiera wiele ciekawostek na temat ich lokalizacji, genezy czy ludzi, którzy przyczynili się do ich powstania i budowy.

Podczas spotkania jego uczestnicy zachęceni przez autora dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi m.in. z wydarzeniami, które odbywały się na stadionach przy ul. Mazurskiej czy na Kopernika.

– Tematów sportowych w Mławie nie brakuje. Mamy wielu sportowców, których historie są gotowymi powieściami. Dlatego jestem pewien, że przed nami kolejne tytuły autorstwa pana Janusza – mówił podsumowując spotkanie burmistrz Sławomir Kowalewski.

Książki Janusza Grochowskiego można kupić w kasie kina Kosmos.

UA/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB