Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Oznakuj swój rower - sezon 2024

2024-04-07 09:00:00 (ost. akt: 2024-04-05 23:53:04)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu zaprasza wszystkich właścicieli rowerów do wzięcia udziału w akcji prewencyjnej "Oznakuj swój rower". Warto pamiętać, że rower oznakowany jest mniej atrakcyjny dla złodziei, a dzięki temu mniej narażony na kradzieże. Mieszkańcy pow. mławskiego mogą oznakować swój jednoślad w komendzie Policji, przy ul. Sienkiewicza 2 w Mławie.

Oznakuj swój rower to akcja prewencyjna zapoczątkowana w 2015 roku, mająca na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców garnizonu mazowieckiego poprzez znakowanie rowerów. Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów będą miały do wyboru dwie możliwości oznakowania: grawerem lub markerem UV (tajnopisem).

Procedura znakowania grawerem polega na wygrawerowaniu numeru specjalnym przyrządem typu „engrawer”. Mikroudarowa technologia tych urządzeń pozwala na wykonanie precyzyjnego i trwałego oznakowania. Na każdy zgłoszony do rejestracji rower zostanie naniesiony niepowtarzalny numer, który zostanie wprowadzony do policyjnej bazy rowerów oznakowanych. Wszelkie próby jego starcia będą powodować zmiany w strukturze materiału, tak więc całkowite usunięcie napisu bez pozostawienia śladów jest niemożliwe.

Naniesienie numeru jest ingerencją w strukturę roweru. Numer identyfikacyjny zostanie trwale naniesiony na ramę. Właściciel roweru, który decyduje się na jego oznakowanie dobrowolnie wyraża zgodę na wprowadzenie tego typu zmiany.
Oznakowanie roweru markerem UV pozwala na znakowania przedmiotów w sposób niewidoczny w zwykłym świetle, w sposób nienaruszający ich struktur. Szybkoschnący atrament pojawia się tylko w świetle ultrafioletowym.
Oznakowanie roweru umożliwia Policji sprawne ustalenie właściciela jednośladu w przypadku jego kradzieży i odnalezienia.

Znakowanie rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, odbywa się od 3 kwietnia do 25 września 2024 roku, w każdą środę, w godz. 13.00 - 15.00 , po wcześniejszym, telefonicznym zgłoszeniu pod numerem tel. 47 703 62 66.
Zgłoszenia przyjmowane są w pozostałe dni robocze tygodnia, w godz. 8.00-16.00.

Akcje znakowania przeprowadzane będą również, w miarę możliwości, podczas imprez plenerowych. Termin i miejsce wydarzenia, w którym rowery będą znakowane zostaną upublicznione na stronach internetowych Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Mławie wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą stawić się z opiekunem prawnym.
W przypadku nieposiadania dowodu zakupu, zostaniecie Państwo poproszeni o uzupełnienie oświadczenia o własności pojazdu.

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu/ asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB