Sobota, 18 maja 2024. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Święta na drogach powiatu mławskiego. Zatrzymany nietrzeźwy sprawca kolizji

2024-04-03 09:20:00 (ost. akt: 2024-04-02 23:58:58)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Podczas świąt, policyjne patrole prowadziły wzmożone działania prewencyjno – kontrolne na drogach całego pow. mławskiego. Najczęściej popełniane wykroczenia, dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci ukarali mandatami ponad 70 kierujących. Sprawdzono stan trzeźwości ponad 360 kierowców.

Do zdarzenia doszło w sobotę (30.03), przed południem. Jak wynika z ustaleń interweniującego patrolu, kierujący nissanem, 26-letni mieszkaniec Mławy, na ul. Studzieniec, wyprzedzał kierującego hondą, który przejeżdżał przez próg zwalniający. Podczas wyprzedzania, kierowca nissana uderzył w hondę i odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca hondy powiadomił policję i ruszył za sprawcą kolizji. Interweniujący patrol zatrzymał kierującego nissanem na ul. Okrężnej w Mławie. 26-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nissan został odholowany i zabezpieczony. 26-latkowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Został także ukarany za spowodowanie kolizji drogowej, mandatem w wysokości 3000 zł i 10 punktami karnymi. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Pomimo tak wielu apeli o trzeźwość za kierownicą, zaostrzonych kar i częstych reakcji przypadkowych świadków, wciąż nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę. Śmiertelnie narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie to skrajna nieodpowiedzialność i brak rozsądku !

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB