Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Nietrzeźwy kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał ponad 2 promile alkoholu

2024-03-31 14:00:00 (ost. akt: 2024-03-28 22:56:23)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

na terenie gm. Wiśniewo, patrol ruchu drogowego zatrzymał na drodze wojewódzkiej nr 7, nietrzeźwego kierowcę renault. 41-latek, wyjechał z drogi podporządkowanej na siódemkę, wprost przed nadjeżdżający, oznakowany radiowóz. Kierujący radiowozem policjant, zdołała zareagować w porę i uniknąć zderzenia. Kierowca renault miał ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca renault został natychmiast zatrzymany. Sprawcą niebezpiecznej sytuacji drogowej, okazał się 41-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W rozmowie z policjantami oświadczył, ze zanim wsiadł za kierownicę, wypił kilka piw.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w dwóch kategoriach. Jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, na poczet przyszłej kary. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Trzeźwość za kierownicą to absolutna podstawa. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, reaguj natychmiast. Przekaż informację, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja pozwoli zapobiec niebezpieczeństwu.

asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB